Zástupci čtyř strakonických firem předali v úterý 21. prosince řediteli Nemocnice Strakonice a.s. Tomáši Fialovi šek na nákup nové sanitky. Automobil, který vozí pacienty do nemocnice a z nemocnice, stojí zhruba 1,1 milionu korun včetně potřebných úprav. Nová sanitka už je objednaná a vozový park posílí v únoru.
Strakonická nemocnice využívá v režimu takzvané Dopravní zdravotní služby osm vozů – šest ve Strakonicích a dva ve Vodňanech. Tyto sanitky vozí na základě objednání lékařem pacienty na vyšetření do nemocnice a z nemocnice domů, ale také mezi nemocnicemi. „Ročně tyto vozy najedou v součtu více než 600 tisíc kilometrů a převezou téměř 16 tisíc pacientů. Postupně se snažíme vozový park obnovovat. Některé starší vozy mají najeto 450 tisíc, ale také 700 tisíc kilometrů,“ upřesnil ředitel Fiala a poděkoval za štědrý předvánoční dar, který poskytne lepší komfort pacientům.
Sanitky Dopravní zdravotní služby vozí pacienty nejvíce po Strakonicku, ale téměř denně míří i do Prahy nebo Českých Budějovic. „Odvážíme pacienty po celé republice. Zrovna minulý týden jsme jeli do Brna, někdy vozíme imobilní pacienty do lázní. Většinou převoz sanitkou indikuje lékař a hradí pojišťovna. Je ale možné, aby si sanitku objednal pacient sám. Tuto dopravu musí uhradit ze svého,“ uvedla vedoucí autodopravy Irena Knetlová.
Na sanitku se složilo pět firem ze Strakonic - ČSAD STTRANS, Garantstav, Znakon a.s., DURA a Retail Strakonice. „Všichni vidíme, že strakonická nemocnice vzkvétá. Dostala řadu ocenění. Jako místně příslušní pacienti si toho vážíme a pokud můžeme přispět k tomu, aby fungovala ještě lépe, tak jsme to rádi udělili,“ shrnul za firmu Znakon Vladimír Kotrch.

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.

Go to top