• Primář

  MUDr. Přemysl Chalupa

 • Zástupce primáře

 • Vrchní sestra

  Bc. Daniela Valentová

 • Telefon

  (0420) 383 314 284 (ambulance)

Zdravotní služby gynekologicko-porodnického oddělení

Gynekologicko - porodnické oddělení poskytuje komplexní gynekologicko-porodnickou péči. Má část lůžkovou a ambulantní. V oblasti gynekologických onemocnění se věnujeme zejména diagnostice a léčbě přednádorových stavů, poruch udržení moče, léčbě a dispenzarizaci onkologických onemocnění, operačním výkonům a zákrokům, laparoskopickou, laparotomickou a vaginální cestou. Vedeme specializovanou ambulanci pro dětskou gynekologii. V oblasti porodnické velký důraz klademe na prohloubení prenatální péče, zejména na včasný záchyt poznatelných vývojových vad. Tato diagnostika se celosvětově přesouvá do ranějších stádií těhotenství, tj. do období kolem 12-13 týdne. Za tímto účelem je oddělení vybaveno vysoce kvalitním ultrazvukovým přístrojem 3D a 4D. Vedeme poradnu pro rizikové těhotenství a ultrazvukovou diagnostiku. Poskytujeme konziliární služby pro ostatní oddělení nemocnice a také využíváme služeb těchto oddělení a komplementu nemocnice pro naše pacientky. V dubnu 2016 byla na 8 let prodloužena akreditace k uskutečňování specializačního vzdělávacího programu v gynekologii a porodnictví. Do 30.4.2021 byla prodloužena akreditace k praktické výuce ve zdravotnických bakalářských oborech pro přípravu porodních asistentek. Zde si prohlédněte několik fotografií z našeho oddělení.

 • BABY-FRIENDLY

 • Porodní boxy

 • Rooming - in

 • Příprava pro těhotné

 • 3D a 4D ultrazvuk

 • Baby sense

Porodnice

Porodnice v současné době sestává ze čtyř samostatných porodních pokojů s příslušenstvím (WC, sprcha) a operačního sálu určeného pro plánované i akutní císařské řezy. Jeden porodní pokoj slouží k příjmu rodiček a jako ambulance pro těhotné, ostatní tři pokoje jsou určeny pro pobyt rodiček v průběhu celého porodu (1., 2. a 3. době porodní). Porodní pokoje s plným přístrojovým vybavením (kardiotokografy, výhřevná lůžka pro první ošetření novorozenců apod.) jsou připraveny poskytnout vlídné, domácké prostředí a moderní přístup rodičkám od 35.týdne těhotenství. Ženy s předčasnými porody před tímto termínem jsou převáženy do perinatologického centra v Českých Budějovicích a Písku.

Při samotném porodu je možnost individuální strategie vedení porodu pro každou klientku s respektováním porodních plánů vypracovaných rodičkou. Nebráníme se ani přání plánovaných porodů, samozřejmě při dodržení medicínských zásad. Porod je veden za přítomnosti lékaře a porodní asistentky, s respektováním soukromí a individuálního přístupu k rodičce a jejímu event. doprovodu. Přitom musí být dodržovány všechny doporučené postupy stanovené Českou gynekologickou a porodnickou společností. Při porodu používáme moderní relaxační pomůcky, úlevové polohy, hydroterapii, případně aromaterapii. Možnost tlumení porodních bolestí epidurální analgezií po konzultaci s anesteziologem, event. dle doporučení gynekologa inhalačním analgetikem ENTONOX. Po porodu preferujeme bonding a to i u matek po císařském řezu.

Porodní pokoj

Novorozenec je od narození a prvního ošetření spolu s matkou na porodním pokoji a spolu s ní odjíždí 2 hodiny po porodu krátkou spojovací chodbou na oddělení šestinedělí. U maminek při císařském řezu ve svodové anestezii umožňujeme bonding již na operačním sále, dále v bondingu pokračujeme na oddělení, zapojujeme i tatínky.

 

Pro porod v naší nemocnici však není podmínkou být registrován.

Informovaný souhlas - porodnická péče (.pdf)

Informovaný souhlas - péče o novorozence (.pdf)

Formulář pro rodičky (.doc). (.pdf)

Porodnická ambulance

Příjmová místnost porodnice slouží zároveň jako ambulance, zabezpečuje konziliární, preventivní a terapeutické činnosti pro těhotné od 24. týdne těhotenství. 

Pupečníková krev

Naše porodnice je zařazena mezi pracoviště umožňující komerční odběr pupečníkové krve pro CORD BLOOD CENTER.

Speciální služby porodnice

Porodnice nabízí těhotným ženám řadu speciálních služeb. 

Do porodnice s sebou

Maminka potřebuje těhotenskou legitimaci, veškeré další výsledky vyšetření (genetika), občanský průkaz, průkazku zdravotní pojišťovny, u vdaných oddací list, prohlášení o narození dítěte ... 

Co maminka dostane

Noční košile dle potřeby (může mít svoji, záleží na jejím rozhodnutí), vložky pro první dny, veškeré potřebné oblečení pro miminku po dobu pobytu, 8 jednorázových plen na první dny, pomůcky na koupání.

Příprava rodiček, cvičení

Naše porodní asistentky organizují i předporodní kurzy a cvičení pro těhotné ženy. Zajišťují i návštěvní službu maminek doma.

Šestinedělí a novorozenci

Na oddělení šestinedělí a novorozenců pracují dětští lékaři, gynekologové, registrované porodní asistentky a dětské sestry. Oddělení je vybaveno dvoulůžkovými pokoji se sprchou, WC, TV a WIFI připojením. Nabízíme také 2 nadstandardní pokoje s WC, sprchou, TV, lednicí, WIFI sítí a možnost výběru z několika jídel. Návštěvní doba na oddělení šestinedělí včetně pooperačního pokoje je do 20:00.

Dodržujeme systém péče rooming in – společné ošetřování matky s dítětem. Naše oddělení nese titul ,,Baby friendly hospital“ – nemocnice přátelská k dětem, je to ocenění přístupu pracoviště ke kojení novorozenců.

Maminky seznamujeme se zásady kojení, zacvičujeme v péči o novorozence včetně koupání.

 

Provádíme diagnostické a terapeutické výkony: aplikace fototerapie, rehabilitace, ortopedické vyšetření, UZ ledvin, vyšetření sluchu, které umožňuje včasné odhalení sluchové vady.

Po propuštění mohou maminky využít telefonickou pomoc – Infolinku kojení nebo odbornou péči porodní asistentky v domácím prostředí.

Staniční sestra: Bc. Hana Hanzlíková, tel.: 383 31 4321

Nadstandardní pokoj na šestinedělí
Jídelna na šestinedělí

Info o rodném listu

Rodný list dítěte si osobně vyzvedne jeden z rodičů na Městském úřadě ve Strakonicích. 

Otisk nožičky miminka

Nabízíme možnost vytvořit pamětní list s prvním otiskem nožičky čerstvě narozeného miminka. Jde o bezpečnou metodu, která umožní uchovat vzpomínku na miminko a kdykoliv si připomenout vzácné okamžiky.

Zapůjčení postýlky

Na našem oddělení si můžete zapůjčit novorozeneckou postýlku do domácího prostředí.

Babysense - zapůjčení

Na našem oddělení šestinedělí je možnost zápůjčky BABYSENSE od Nadace Křižovatka za poplatek 1200 Kč/ 6 měsíců. Jde o monitor na sledování dechu novorozence – prevence náhlého úmrtí novorozence.
 
Kontakty
Bc. Hana Hanzlíková (staniční sestra), tel. č.: 383 314 321

Gynekologická část

Gynekologie poskytuje diagnostickou a léčebnou péči jak konzervativní, tak operační pro ženy odesílané s diagnozami zánětlivých a nezánětlivých onemocnění. Dále diagnostiku a léčbu sterilních párů, poruch menstruačního cyklu, zhoršení držení moči, některých typů nádorových onemocnění a komplikací v časném i pozdním těhotenství.

Na gynekologické stanici jsou třílůžkové pokoje s vlastní sprchou a WC, TV a WIFI sítí a pokoj pro pooperační péči s monitorováním životních funkcí.

staniční sestra: Bc. Alena Chrstošová, tel.: 383 314 175

Tým gynekologicko-porodnického oddělení

Seznamte se s vedením týmu lékařů a ošetřovatelského personálu, který se stará o pacienty gynekologicko-porodnického oddělení a jeho ambulancí.

ourteam-1

MUDr. Přemysl Chalupa

primář

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ourteam-3

Bc. Daniela Valentová

vrchní sestra

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Seznam lékařů

MUDr. Václav Vlášek, MUDr. Roman Zaremba, MUDr. Jana Kohoutová, MUDr. Jana Kocourková, MUDr. Barbora Mrhalová, MUDr. Ibrahim Razak, MUDr. Lýdie Sádlová, MUDr. Vlastimil Malík, MUDr. Karim Razak, MUDr. Martin Kadlec, MUDr. Zuzana Komárková (t.č. rodič. dovolená)

Kontakty

Gynekologie - lůžková část:

383 31 4175

Porodnice:

383 31 4266

Šestinedělí:

383 31 4321

Novorozenci:

383 31 4148

Ambulance:

383 31 4284 / 4286

Primář:

383 31 4275

Zástupce primáře:

383 31 4267

Vrchní sestra:

383 31 4269

Administrativa, recepce:

383 31 4283, 4205

Ordinace urogynekologie

třetí nadzemní podlaží pavilonu operačních oborů, telefon: 383 31 4284.

Den:

Ordinační doba:

Lékař: 

pondělí:

13:00 - 15:00 (objednaní)

MUDr. R. Zaremba

Závodní gynekologie

třetí nadzemní podlaží pavilonu operačních oborů, telefon: 383 31 4284.

Den:

Ordinační doba:

Lékař: 

čtvrtek:

13:00 - 15:00 (objednaní)

MUDr. P. Chalupa

Onkologická poradna

třetí nadzemní podlaží pavilonu operačních oborů, telefon: 383 31 4284.

Den:

Ordinační doba:

Lékař: 

středa:

8:30 - 11:00

MUDr. V. Vlášek, MUDr. P. Chalupa

Dětská gynekologie

třetí nadzemní podlaží pavilonu operačních oborů, telefon: 383 31 4284.

Den:

Ordinační doba:

Lékař: 

středa:

10:00 - 12:00 (objednaní)

MUDr. J. Kohoutová, MUDr. P. Chalupa

Rizikové těhotenství

třetí nadzemní podlaží pavilonu operačních oborů, telefon: 383 31 4284.

Den:

Ordinační doba:

Lékař: 

pondělí:

10:00 - 13:30

MUDr. R. Zaremba, MUDr. V. Vlášek

středa: 

12:00 - 13:30

MUDr. R. Zaremba, MUDr. V. Vlášek

Ultrazvuk 3D a 4D 

třetí nadzemní podlaží pavilonu operačních oborů, telefon: 383 31 4284.

Den:

Ordinační doba:

Lékař: 

pondělí:

13:00 - 14:30

pověř. lékař

středa: 

13:00 - 14:30

pověř. lékař

Gynekologická ambulance

třetí nadzemní podlaží pavilonu operačních oborů, telefon: 383 31 4284.

Den:

Ordinační doba:

Lékař: 

denně:

7:00 - 15:00 (příjmy, konzilia, sono)

dle rozpisu

Mapa areálu

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.

Go to top