Z rozhodnutí Bezpečnostní rady státu je v Nemocnici Strakonice, a.s. s platností od 10.3.2020 do odvolání vyhlášen zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních s výjimkou návštěv pacientů Dětského oddělení a Oddělení šestinedělí a návštěv u osob s omezenou svéprávností a u pacientů v terminálním stadiu nevyléčitelné nemoci (v těchto případech platí omezení počtu návštěvníků max. na 2 osoby a na dobu nezbytně nutnou). V Jihočeském kraji trvá zvýšený výskyt akutních respiračních onemocnění, včetně chřipky, současně je nutno přijmout preventivní opatření související s možným výskytem koronaviru.

Prosíme o dodržování tohoto pokynu s ohledem na naše pacienty a zaměstnance.

Primář oddělení či ošetřující lékař mohou ze závažných důvodů ve zcela výjimečných případech na nezbytně nutnou dobu návštěvu u pacienta povolit.

Děkujeme za pochopení a ohleduplnost.

 

Nemocnice Strakonice, a.s. s ohledem na zlepšující se epidemiologickou situaci ruší od 18.2.2020 zákaz návštěv s výjimkou Plicního oddělení (TRN), kde zatím zákaz trvá do odvolání. 

Nemocnice Strakonice, a.s. vyhlašuje s ohledem na nárůst akutních respiračních onemocnění ve strakonickém regionu zákaz návštěv od 30.1.2020.

Neváhej a přijď i se svými rodiči na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na detašovaném pracovišti, který se bude konat 11. ledna 2020 v odborné učebně v Nemocnici Strakonice, a. s.

Bližší informace na tel. čísle: 387 023 011.

Program: prezentace oboru vzdělání se uskuteční v 9 hodin, v 10 hodin, v 11 hodin a ve 12 hodin.

Na setkání s Vámi se těší odborná učitelka ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické z Českých Budějovic Bc. Irena Sklenářová a Mgr. Edita Klavíková, MBA, náměstkyně pro ošetřovatelství, hlavní sestra Nemocnice Strakonice a. s.

Provozní doba lékárny a prodejny zdravotnických potřeb během Vánoc a Silvestra

25.12.2019 9,00 - 16,00 hod - otevřena lékárna v pohotovostním režimu
31.12.2019 7,00 - 12,00 hod - otevřena lékárna v plném režimu
31.12.2019 8,00 - 12,00 hod - otevřena prodejna zdravotnických potřeb

Jihočeský kraj podpořil Nemocnici Strakonice v rámci závazku veřejné služby financování lékařské pohotovostní služby částkou 1 700 000,- Kč a pohotovostní služby na ambulancích nemocnice částkou 5 680 000,- Kč.

Jihočeský kraj podpořil poskytování sociálních služeb na sociálních lůžkách v Nemocnici Strakonice částkou 1 199 000,- Kč.

Jihočeský kraj podpořil specializační vzdělávání lékařů v rámci programu „Podpora vzdělávání lékařů v Jihočeském kraji“ částkou 210 000,- Kč.

Od září 2019 začne oddělení nukleární medicíny nabízet denzitometrické vyšetření. 

Denzitometrie je metoda, která se používá ke zjišťování hustoty minerálů v kosti a hustoty kostní tkáně. Řídnutí kostní tkáně je přirozený proces spojený se stárnutím těla, ale také může být příznakem mnoha závažných onemocnění (metabolických, endokrinologických, onkologických atd.). Nejznámější a nejčastější chorobou snižující pevnost kostí je osteoporóza.

Bližší informace a možnost objednání na této stránce

Dne 17.4.2019 byl po rekonstrukci obnoven standardní vjezd a výjezd do areálu nemocnice hlavní vrátnicí z a do Radomyšlské ulice.

V sobotu 13. dubna 2019 proběhne plánovaná instalace nové telefonní ústředny. 

Předpokládaná doba nezbytné odstávky telefonů se plánuje od 9:00 do 17:00. V tuto dobu nemusejí být telefonní čísla pevných linek jednotlivých pracovišť nemocnice dostupná.

Funkční by mělo být telefonní číslo centrální ústředny 383 314 111, které by mělo být přesměrováno na mobilní linku 777 481 714, případně lze na toto číslo volat přímo.

 

Děkujeme za pochopení.

Ve čtvrtek 4. dubna započnou stavební práce v rámci rekonstrukce vjezdu do strakonické nemocnice hlavní vrátnicí, předpokládaná doba trvání rekonstrukce bude cca 14 dní.

Po dobu rekonstrukce bude upraven režim vjezdu a výjezdu automobilem do areálu nemocnice.

1) Vjezd pro veřejnost do areálu bude zajištěn současným vjezdem pro sanitky z ulice Radomyšlská. 

2) Výjezd z nemocnice bude přes “technický vjezd” ve spodní části areálu do ulice MUDr. Hradeckého. 

Po dobu oprav nebude vybírán poplatek za vjezd.

Nemocnice Strakonice se zapojí do XIV. ročníku Světového dne ledvin. Jako každý rok si tak zájemci z řad široké veřejnosti budou moci nechat preventivně vyšetřit funkci ledvin, a to ve čtvrtek 14. března od 8 do 12 hodin v nefrologické ambulanci hemodialyzačního střediska v pavilonu NORD – budova číslo 16.

„Nepodceňujte prevenci a přijďte se nechat zdarma a bez objednání vyšetřit nebo se poradit s odborným personálem, jak nemocem ledvin předcházet, či jak dále postupovat v jejich léčbě,“ vybízí MUDr. Tomáš Fiala, předseda představenstva strakonické nemocnice a dodává: „Vyšetření spočívá ve změření krevního tlaku, odběru krve (cholesterol, glykémie, kreatinin) a vyšetření moče, k němuž je třeba si přinést vzorek ranní moče. V případě pozitivního nálezu budou příchozí vyzváni ke komplexnějšímu nefrologickému vyšetření.“

Zájemci budou také upozorněni na nutnou prevenci tohoto lidského orgánu, kdy pro ně budou připraveny informační materiály.

Mapa areálu

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.

Go to top