V roce 2022 se ve strakonické porodnici narodilo 568 dětí – 306 chlapců a 262 děvčátek. Dívčím jménům kralovala Anna a Viktorie, kterých se narodilo celkem dvanáct. Shodně deset holčiček odcházelo z porodnice se jménem Tereza nebo Sofie a devět rodných listů má v kolonce jméno vyplněno Julie nebo Laura. Mezi chlapeckými jmény u rodičů jasně vede jméno Matyáš. Těch se ve Strakonicích loni narodilo dvacet jedna. V těsném závěsu se drží dvacet Jakubů a devět kluků odcházelo z porodnice se jménem Petr nebo Filip. Zdvojených křestních jmen bylo u chlapců použito v 8 případech, u děvčat ve 14 případech. Jednou se narodila dvojčata – chlapec a dívka.
Nejmladší mamince, která v loňském roce přivedla na svět dítě ve strakonické porodnici, bylo 15 let a nejstarší 46 let. Nejmenší miminko vážilo 920 g a největší 4730 g, v obou případech se jednalo o chlapečky.

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.

Go to top