První strakonické miminko roku 2023 na sebe nechalo čekat. Maminka NGUYEN Thi Lan Phuong přivedla
na svět chlapečka jménem TRAN Dinh Duc až 2. ledna v 00:57. „Termín jsem ale měla už 28. prosince,“ prozradila maminka chlapečka, který při narození vážil 3097 gramů a měří 53 cm. Tran má doma 3,5 roku starou sestřičku, která se stejně jako on narodila ve strakonické porodnici. „Jsme rádi, že jste v naší porodnici spokojená a přejeme malému i rodině hlavně hodně zdraví,“ pogratuloval mamince ředitel nemocnice Tomáš Fiala a předal jí květinu a poukaz na nákup kojeneckého zboží v hodnotě 3000 korun do prodejny v OD Labuť. Květinu a dárky předal mamince za město také místostarosta Jaroslav Horejš, který rovněž přidal přání štěstí a zdraví.