Strakonická nemocnice, konkrétně interní oddělení, má od úterý 4. prosince zbrusu nové supermoderní gastroenterologické centrum. Přijela ho otevřít i hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a označila strakonickou nemocnici za světovou. Centrum stálo 25 milionů korun. Slavnost si nenechala ujít spousta významných osobností. Všichni si po zahájení mohli jednotlivé místnosti centra prohlédnout a od lékařů a sester vyslechnout podrobný popis, co jaký přístroj umí.

Primář interního oddělení Ivo Horný na tento den rozhodně nezapomene. Bude mu ho připomínat obraz od regionálního výtvarníka Valentina Horby, který speciálně pro tuto příležitost namaloval pavilon interny.

Hejtmanka Stráská si zase na památku odvezla fotografii z nedávného sázení lípy republiky v areálu nemocnice, kde jsou zvěčněni všichni účastníci akce. Darovaný snímek jí očividně udělal radost, takže možná bude zdobit její kancelář.

Zdroj: Týdeník Strakonicko