Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Česká lékařská společnost J. E. Purkyně, Spolek lékařů Strakonice, OS ČLK Strakonice pod záštitou Nemocnice Strakonice, a. s.

Vás zvou na přednáškové odpoledne, které se koná

ve čtvrtek 5. 11. 2015 v 17 hod. v Rytířském sále strakonického hradu

Téma: Komunikace ve zdravotnictví (včetně komunikace s agresivními pacienty)

Přednášející:

Doc. PhDr. Dr. phil. Laura Janáčková, CSc. - docentka klinické psychologie Sexuologického ústavu 1.LF a VFN v Praze

Zakladatelka institutu partnerských vztahů v Praze a ve VFN oddělení somatopsychiky.

Autorka desítek odborných i populárních článků a knih (Život je boj – praktický průvodce rakovinou, Základy zdravotnické psychologie, Nevěra a její zvládání, Muži chtějí potvory, Bolest a její zvládání, Průvodce šťastným vztahem,...).

 

Za organizátory:

Prim. MUDr. Ivo Horný

MUDr., Bc. Tomáš Fiala, MBA

MUDr. Michal Pelíšek

Akce má charakter postgraduálního vzdělávání a je garantována ČLS JEP ve spolupráci s ČLK (ohodnocena kredity) jako akce kontinuálního vzdělávání. Vzdělávací akce je pořádána dle Stavovského předpisu č. 16 ČLK.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.