Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Pochvaly od pacientů

Způsob vyjádření pochval, připomínek, námětů (.pdf)

Vážený pane řediteli,

dovolte mi, abych vyjádřila velké poděkování pracovníkům oddělení Neurologie za jejich velmi vstřícný a ochotný přístup - vyzdvihnout bych chtěla hlavně empatii a odbornost MUDr. Pelíška a MUDr. Komárkové. Děkuji rovněž i sestřičkám z ambulance za bezvadný přístup.

Celému kolektivu přeji hodně úspěchů a spokojených pacientů.

KV


 

Dobrý den, 

dne 25.10.2017 jsme byli s manželem na koloskopickém a gastroskopickém vyšetření ve vaší nemocnici. Chtěli bychom touto cestou poděkovat ošetřujícímu personálu za ochotu, vstřícnost a profesionální přístup - a to vše s úsměvem na tváři. My jako pacienti jsme se u vás cítili jako lidé, příjemně a bez jakýchkoli obav se vám svěřit. Zejména děkujeme sestřičce p. Jitce Lukešové. 

L.


 

Dobrý den pane řediteli,

chtěla bych touto cestou poděkovat zaměstnancům  r e h a b i l i t a č n í h o  oddělení nemocnice Strakonice včetně pana primáře MUDr. Zbyňka Hrdličky, který 2x profesionálně posoudil můj zdravotní stav a vypsal odpovídající rehabilitační úkony, díky kterým dnes chodím bez jakýchkoli potíží a následků.

Z důvodu mého pracovního úrazu dne 02.06.2017 (PDK 3x zlomené hlezno) jsem se po osteosyntéze a po vyndání stehů prvně životně ocitla na rehabilitačním oddělení, abych svou operovanou nohu zase rozhýbala a do původního stavu dala. Sama doma bych to určitě takto nezvládla!!!!!

Proto jsem dnem 10.07.2017 začala podstupovat rehabilitační péči, kterou jsem ukončila až dnem 27.09.2017. Tedy skoro 3 měsíce 3x v týdnu jsem se setkávala s Vašimi zaměstnankyněmi. 

Jako první musím vyzdvihnout rehabilitační sestřičku jménem Daniela Janečková, a to protože byla první. První, která mi nejenže nohu skvěle rozcvičila, ale vždy lidsky poradila, vše řádně vysvětlila a k mé "nové" noze plné železa chovat naučila, zkušenosti předala a vždy se profesionálně chovala. 

Další mojí cvičitelkou byla rehabilitační sestřička jménem Bc. Šárka Kratochvílová, která profesionálně dál mojí operovanou nohu cvičila, protahovala a trénovala, jak nejlépe uměla, též vždy poradila a každou mou otázku plnohodnotně zodpověděla.

Dále můj dík patří všem sestřičkám na oddělení magnetoterapie, které neznám jménem, ale vždy veškerý personál byl velmi vstřícný, sestřičky byly usměvavé a lidské.

V neposlední řadě patří můj velký dík též rehabilitační sestřičce jménem Jitka Švehlová, která svojí ruční lymfomasáží (lymfodrenáží) vždy do mého těla a mé duše navodila klid, pohodu a božský relax. Její přístup byl vždy profesionální, zároveň ale lidský.

Budu ráda, když se můj dík dostane na správné místo všem shora jmenovaným sestřičkám-zaměstnankyním Vaší nemocnice, neboť si Vaší péče opravdu vážím!!!!

 Velice Vám všem ještě jednou děkuji za mé vrácení se do stavu samostatné chůze bez jakýchkoli následků, bolestí a kulhavosti, tedy samostatnosti a soběstačnosti člověka.

Přeji mnoho zdarů a spokojených pacientů nejen na tomto oddělení. 

MK

 

 


 Dobrý den vážený pane řediteli,

chtěla bych Vám tímto poděkovat za skvělou péči na oddělení interny. Již podruhé jsem se dostala do péče MUDr. Nováka. Nemohu si jeho pečlivost a zájem o mé zdraví vynachválit. Je nejen pečlivý, svědomitý, ale hlavně mu nechybí soucit a lidskost. Dále bych chtěla též poděkovat sestřičkám za ochotu a milý přístup. Také bych vyzdvihla čistotu pokoje, kde jsem ležela a i stravu, která byla rozmanitá a chutná.

Ještě jednou díky kolektivu interna.

S pozdravem

VH


 


Vážený pane řediteli,

tímto bych Vám ráda vyjádřila díky za péči o naši babičku ve Vaší nemocnici. Babička byla hospitalizována ve Strakonicích na gynekologickém oddělení od 20.11.2016 pod vedením pana primáře MUDr. Václava Vláška a ošetřujícího lékaře MUDr. Přemysla Chalupy. Péče jak ze strany lékařů, tak ze strany sester na oddělení převyšovala očekávání a standardy v péči o pacienta.

Dále bych ráda poděkovala za výbornou péči na oddělení onkologické ambulance u MUDr. Pavla Švihálka, za jeho ochotu i čas věnovaný jednotlivému pacientovi. Nemalou zásluhu na spokojenosti pacientů pak mají sestry na tomto oddělení, které odvádějí skvělou práci.

Za celou rodinu děkujeme za profesionální přístup a vstřícné lidské jednání.

JK a VH


 

Dobrý den,

ráda bych tímto poděkovala celému personálu na oddělení Porodní a Šestinedělí. Profesionální a při tom lidský přístup k pacientům je nedocenitelný, velice si toho vážíme. I díky vám všem jsme vše zvládli! DĚKUJEME!!

D. 


Dobrý den,

ráda bych celému týmu na porodním a poporodním vyjádřila velký dík. Celou dobu o nás bylo krásně postaráno. Veškerý personál byl velmi vstřícný.
Přes všechny potíže (hyperbilirubenie a zvýšené CRP v krvi) nám zdravotní personál dokázal bezokladně pomoci, a to tím, že nás předal na neonatologii do Českých Budějovic.
Budu ráda, když se můj dík dostane na správné místo, neboť si Vaší péče opravdu vážím.
 
S pozdravem
MM
 

Vážený pane primáři, vážená vrchní sestričko, 

v lednu jsem nastoupila na Vaše gynekologické oddělení a podrobila menšímu laparoskopickému zákroku. Chtěla bych Vám a celému kolektivu poděkovat za Vaši nadstandardní péči, ochutu ke mně jako k pacientce. Sestřičky na oddělení byly vždy usměvavé, vše mi vysvětlily a se vším velice ochotně pomohly. Přístup lékařů byl taktéž velmi profesionální a empatický. 

Velice Vám všem ještě jednou děkuji a přeji mnoho zdarů a spokojených pacientů,

KM

 


 

Vážený pane řediteli,

chtěl bych touto cestou poděkovat za profesionální přístup a péči, která byla poskytnuta mé dceři v době její hospitalizace v prosinci 2016 na dětském oddělení Vaší nemocnice. Velký dík patří nejen MUDr. Martinu Gregorovi za nasazení včasné a vhodné léčby, ale i lékařkám a sestřičkám za jejich odborné znalosti, ochotu a trpělivost.

Přijměte tímto mé uznání za práci Vašich kolegů a přeji Vám mnoho dalších spokojených dětiček a rodičů.

MV

 


Vážený pane řediteli,

letos v prosinci jsme se musely s dcerou na několik dnů uchýlit do péče dětského oddělení Vaší nemocnice a tímto chceme jeho zaměstnancům poděkovat.

Děkujeme všem lékařům a zvláště ošetřující lékařce  MUDr Petře Kinkorové za jejich bezvadnou péči a komunikaci s námi, sestřičkám a ostatním zaměstnancům také, a všem za milý a laskavý přístup. Dětské oddělení nemocnice Strakonice hodnotím jako výborně fungující oddělení a dobré místo pro dětské pacienty. 

Ještě jednou děkujeme všem za obdivuhodné zvládání tak nelehké práce a přejeme klidné Vánoce a hodně osobních a pracovních  úspěchů v roce 2017.

 

Anežka a Marie


 

Dobrý den paní magistro (adresováno Mgr. Bláhové - vrchní sestře gynekologicko-porodnického odd.),

ráda bych touto cestou poděkovala Vašemu oddělení a celému kolektivu za profesionální a velmi lidský přístup, kterému se mi dostalo v souvislosti s narozením mé dcery. Personál Vašeho oddělení mi vždy s úsměvem byl nápomocen a ochotně mi pokaždé pomohl a poradil v začátcích péče o prvorozené dítě. Díky němu jsem úlohu novopečené maminky zvládla s úsměvem.

Ještě jednou za vše děkuji.

Přeji hezký den a jen samé usměvavé maminky

S pozdravem


 

Dobrý den, pane primáři (interního oddělení).

Před asi čtrnácti dny jsem byl hospitalizován na Interním oddělení.... Přijala a dle všech pravidel mne vyšetřila paní MUDr. Jandová. Je to skvělá a krásná dáma. Když jsem poté ležel na pokoji č.5 a začaly se okamžitě o mne starat sestřičky, tak jsem si myslel, že jsem spíše na hotelu, než v nemocnici. Pro mne určená strava typu dieta č.4, byla přijatelná. Nemohu nezmínit ani MUDr Chumovou. Jsem přesvědčen o tom, že kdybych já byl na Vašem místě, byl bych velice spokojen. Byl jsem prvně v životě, jako pacient, v nemocnici. Koukal jsem jako z jara a přívětivé prostředí Vašeho oddělení mne fakt mile překvapilo. Pane Primáři, poděkujte celému personálu. Děkuji.

JH


Vážený pane primáři,Vážený pane řediteli,

řízením osudu jsem byl v květnu 2016 hospitalizován na koronární jednotce strakonické nemocnice. Rád bych touto cestou poděkoval ošetřujícímu lékaři MUDr. Markovi Mikovi a sestrám, kteří o mě pečovali. Velmi si Vážím jejich vysoce odborného a lidsky vlídného přístupu, s nímž jsem se setkal a který nebývá standardem ve všech zdravotnických zařízeních. Svou profesionalitou a laskavostí naplňují motto nemocnice "Nemocnice, které na Vás záleží".
Přeji Vám šťastnou ruku při výběru dalších takových spolupracovníků a hodně spokojených vyléčených pacientů.

MF

 


 

Dobrý den, pane řediteli,

chtěla bych touto cestou poděkovat zaměstnancům gynekologického oddělení nemocnice Strakonice.

Ve dnech ... jsem byla na tomto oddělení hospitalizována, kdy jsem se podrobila gynekologické operaci. Po celou dobu mého pobytu o mě bylo pečováno s maximální péčí, s laskavostí, ochotou i s milým úsměvem. Za celou dobu svého pobytu jsem se nesetkala s jedinou negativní reakcí na moje žádosti, vždy mi bylo ve všem obratem a ochotně vyhověno. Všechny sestřičky byly jedním slovem úžasné. Stejně tak byl přístup lékařů na tomto oddělení profesionální a současně velmi lidský a laskavý. Již jsem za svůj život prošla některými zdravotnickými zařízeními a mohu konstatovat, že dosud nikdy jsem nebyla tak spokojená s přístupem všech zdravotníků.

Děkuji ještě jednou za vše a gratuluji Vám k takovému výběru pracovníků. Kéž by i v jiných zdravotnických zařízeních byl tak skvělý presonál!

Se srdečným pozdravem

HB

 


 

Vážený pane řediteli !

Chtěli bychom poděkovat lékařům a sestrám ARO, zvláště panu primáři MUDr. Zbořilovi, paní MUDr. Svachové a staniční sestře Sýkorové, za profesionální i lidský přístup k mému muži, který byl převezen na ARO ve velmi kritickém stavu se zápalem plic, způsobeném Legionellou pneumophilia. Jeho léčbu komplikovalo chronické onemocnění – svalová dystrofie (muž je upoután na invalidní vozík).

Velmi si vážíme zodpovědné a náročné práce lékařů a sester na ARO a jsme moc šťastni, že je muž opět zdráv a s námi doma.

 


 

Vážený pane řediteli.

V minulém týdnu jsem byl hospitalizován ve Vaší nemocnici na oddělení neurologie. Byl jsem mile překvapen technickým vybavením oddělení. Pozitivně hodnotím i jeho estetickou výzdobu, která spolu s myšlenkovými hodnotami celé oddělení výrazně prolidšťuje.

Pokud je to možné, vyjádřete prosím mé poděkování primáři oddělení MUDr. Pavlu Houškovi, který dokázal i ve dnech teplotních rekordů udržet, především svým výkonem, vysoké pracovní nasazení celého oddělení.

Jako pacient jsem s příjemnými pocity vnímal dokonalou pracovní souhru sanitářů, zdravotních sester, lékařů i pracovníků ostatních odborných pracovišť nemocnice. Velmi si vážím vysoké profesionality Vašich lékařů i zdravotních sester na oddělení neurologie. Příjemná verbální komunikace, empatie i smysl pro humor byly pro mne cenným přívlastkem jejich práce.

Jsem velmi rád, že jsem byl pacientem právě ve Vaší nemocnici.

 


 

Vážený pane řediteli Fialo,

ve dnech od 21.1. do 26.1. 2015 jsem byla hospitalizovaná na gynekologickém oddělení. Vím, že pro Vás není novinou, že máte velmi kvalitní zdravotní personál na tomto oddělení, ale i přesto mně to nedalo a musím touto cestou pochválit všechny lékaře a zdravotní sestřičky, kteří mají absolutně profofesionální a empatický přístup ke všem pacientkám. Mě operoval primář MUDr. Vlášek a MUDr. Vokatý (vím, že jsem byla v nejlepších rukou) a operace dopadla fakticky na výbornou, neboť mě čtvrtý den od operace propustili z nemocnice a cítím se velmi dobře. Nemocnice pod Vašim vedením jenom zkvétá a co k tomu mohu více dodat? Jen tak dál, a proto přeji celé nemocnici pod Vašim vedením i nadále hodně úspěchů.

S pozdravem NŠ

 


 

Dobrý den,

léčila jsem se u vás v nemocnici na nervovém oddělení. Chci touto cestou poděkovat ze srdce všem jenž mi pomáhali po celou dobu zvládat náročnost léčby Solumedrolem při první atace RS v mých 29 letech. Starali se o mě vstřícní trpěliví lidé, kteří naprosto profesionálně a obětavě vyšli se vším vstříc - jak se říká - po dobrém,ale také s respektem na obou stranách. VAŠI LÉKAŘI, CELÝ VÁŠ TÝM na neurologickém oddělení zaslouží ode mě opravdové uznání, protože jsou to lidé na pravém místě. Lidskost a pochopení ruku v ruce s profesionalitou není všude vždy kvalitní jak má (moje maminka má RS 15 let a zažily jsme s tím hodně), u Vás v nemocnici bylo stále čisto, příjemní lidé kteří se o čistotu starali,u Vás prostě ta kvalita byla. Jen díky rychlému rozhodování a diagnostice neurologů a lékařů,či pomoci, péči SESTŘIČEK,SANITÁŘŮ/ŘEK a všech se kterými jsem setkala kteří mě měli na starosti, jsem dnes doma se šancí že povedu pěkný hodnotný život. Nikdy jsem v nemocnici nebyla ráda, ale u Vás se mi líbilo, máte pod sebou lidi kteří jsou pokladem. A i když jsou unavení, zažívají náročné situace, tak dokáží s úsměvem a bez stížností zvednout člověka (hlavně mě) ze dna, jsou prostě k nezaplacení, pokud mě ještě někdy potká taková hospitalizace, chci k Vám na neurologii :-)

 


 

Vážený pane předsedo představenstva,

dne 31.8.2014 jsem byl přijat na Neurologické oddělení Vaší nemocnice s diagnózou cévní mozkové příhody, což pro mě jako 35-ti letého otce tří dětí a zároveň plně zaměstnaného člověka nebylo samozřejmě nic příjemného.

Díky všem Vašim podřízeným, se kterými jsem v rámci mé hospitalizace a s tím souvisejícími vyšetřeními přišel do kontaktu, mi čas strávený v nemocnici utekl jako voda.

Nejsem příznivcem vyzdvihování jednotlivců, ale nemohu nezmínit primáře neurologie MUDr. Houšku, jeho zástupce MUDr. Pelíška a mou ošetřující lékařku MUDr. Školníkovou. Zároveň neopomenu ostatní lékaře, sestřičky, ošetřovatelky a pomocný personál včetně zřízence.

Tato slova prosím neberte jako pouhou zdvořilostní frázi, ale opravdu jako mé ocenění plně profesionální a kvalitní práce zaměstnanců Vaší nemocnice, kdy mi bylo ctí tyto lidi jak po pracovní tak po lidské stránce poznat.

Jsem rád, že v nynější době, kdy nás média doslova bombardují kauzami ze zdravotnického prostředí, mohu s plnou zodpovědností vyzdvihnout v pozitivním smyslu slova Vaší nemocnici.

 

JK

 

 


 

Vážený pane Fialo,

chtěla bych se touto cestou podělit o osobní pozitivní zkušenost s přístupem strakonické neurologie a mnohokrát tak poděkovat za skvělou péči celého týmu.

 

Nejvíce jsem si považovala:

- krásného a moderního prostředí, ve kterém se člověk necítí jako v nemocnici

- pocitu bezpečí, sestřičky mě střežily ve dne v noci

velmi citlivého sdělení diagnózy paní doktorkou Annou Komárkovou, která ve mně dokázala zachovat klid, že to zvládne

- velké pozornosti ze strany pana doktora Michala Pelíška a pana Primáře Pavla Houšky, kteří za mnou chodili „na pokec“ a pomalu a nenásilnou formou informovali o mojí nemoci, dali čas na otázky a v neposlední řadě uklidnili a informovali mojí rodinu, ze které jsem po víkendu cítila klid a přesvědčení, že všechno bude dobré. To je pro mě velmi důležité

- celého personálu, který se ke mně choval velmi přátelsky

 

Jsem moc ráda, že jsem se dostala do rukou odborníků strakonické neurologie a měla možnost poznat příjemné prostředí zrekonstruované nemocnice.

Chtěla bych Vám popřát hodně spokojených a nadšených pacientů jako jsem já!

MH

 


 

 

Vážený pane řediteli,

v měsíci červenci tohoto roku jsem byl hospitalizován ve Vaši nemocnici na neurologickém oddělení u pana primáře Houšky se zánětem lícního nervu. S tím byla spojena rehabilitace a návštěvy očního oddělení. Chtěl bych touto cestou poděkovat celému kolektivu pana primáře Houšky, rehabilitační sestře paní Blaskové a na očním oddělení paní doktorce Železné a panu doktorovi Kristenovi.

V měsíci říjnu byla hospitalizována moje manželka na plicním oddělení u paní primářky Dvořákové. Protože jsme byli oba dva velice spokojeni se zdravotnickým personálem a lidským přístupem k pacientům, chtěl bych Vám moc poděkovat za péči, které se nám dostalo.

Manželé J.

 

 


 

Dobrý den,

ráda bych poděkovala personálu dětského oddělení za skvělý, odborný a lidský přístup. Strávili jsme u vás necelé tři dny a připadali jsme si jako doma. Paní doktorky MUDr. Věra Žemličková a MUDr. Petra Kinkorová jsou ženy na správném místě s vynikajícím přístupem k dětem. Patří jim velký dík a obdiv. Pozadu nezůstává ani vynikající péče sestřiček, které jsou velice ochotné.

Celému oddělení přejeme mnoho vyléčených pacientů

S pozdravem a přáním hezkého dne

LO


Dobrý den, prosím o vyslovení pochvaly a poděkování očnímu oddělení nemocnice - paní primářce Říhové, paní doktorce Waloszkové, paní doktorce Machalové a sestrám za vzornou péči o pacienty.

Děkuji, s pozdravem JŠ

 


 

 

Vážený pane řediteli,

moc bych Vám chtěla poděkovat za Vaši dokonalou péči a rychlé jednání Vaší nemocnice. V květnu 2013 byla u Vás operována moje dcera ZT.Moc se mi líbil veškerý přístup Vašeho personálu, lékařů, primářů.

Byla jsem moc spokojená s přístupem, dokonalou péčí a laskavostí všech zmíněných. Jsem moc ráda,že Vaše nemocnice existuje a tolik pomáhá všem, kteří pomoc potřebují. Jste dokonalým sehraným týmem, který odvádí absolutně profesionální a odbornou péči. Moc děkuji za všechno.

S pozdravem ZT.

 


 

 

Byla jsem ošetřena v Centru péče o zrak ve vaši nemocnici a chtěla bych pane řediteli touto cestou poděkovat všem zaměstnancům oddělení.

Sestřičky..,,ty dobré dušičky,,..za jejich krásný přístup k lidem,za vlídná slova a úsměvy.

Paní Prim.Mudr. J. Říhové za její odvedenou práci.

Panu MUDr.P.Kristenovi a milé paní MUDr. J. Waloszkové za jejich pozorné a hezké jednání s pacienty.

 

s úctou ke všem

EZ

 


 

Vážený pane řediteli,

z pověření mé sestřenice paní BR, dovoluji si vyjádřit její poděkování a absolutní spokojenost s veškerou péčí, která jí byla poskytnuta

v souvislosti s její operací na očním odd. 9.7. 2013.

Operaci provedla Prim. MUDr. Říhová, která jí rovněž předem doporučila korekci dioptrickou čočkou.

Paní BR tímto děkuje jak za perfektně provedený zákrok, tak i za veškerou péči, která ji byla na tomto odd. poskytnuta.

 

Za Boženu Rezkovou s radostí vyřizuje

 

VK

 


 

Vážení,

rád bych poděkoval kolektivu neurologického oddělení nemocnice Strakonice za vzornou péči a lidský přístup. Byl jsem krátkodobě hospitalizován na tomto oddělení. Tento pobyt na mě zanechal hluboký dojem.

Toto poděkování patří panu primáři Houškovi, ošetřujícím lékařům, sestřičkám i pomocnému personálu.

S poděkováním

ZP

 


 

Dobrý den,

rádi bychom poděkovali personálu Dětského oddělení strakonické nemocnice, kde jsem byla s čtyřletým synkem hospitalizována.

Sestřičky a lékaři se chovali velmi vstřícně, vlídně, profesionálně, pečlivě se o nás starali. Není divu, když pracují pod taktovkou pana primáře Cílka, to je jedním slovem zlatý člověk. Takových lékařů, kdyby bylo více! Jeho citlivé jednání s dětmi okořeněné vždy troškou humoru, léčí mnohonásobně i ty nejustrašenější pacienty, jakými děti jsou. Zvláštní poděkování patří i milé sestřičce M.Kocourové, která nás měla na starosti. Vždy nám vše pečlivě vysvětlila, se vším nás dokonale seznámila, často nás navštěvovala a uklidňovala mně-vystrašenou matku. Taková komunikace je velmi důležitá.

Také nové prostory a moderní vybavení je příslibem výborné péče a dobrého pocitu při pobytu v nemocnici.

 

Mohu se s klidným srdcem podepsat pod titulek "Nemocnice, které na Vás záleží".

MOC JSTE NÁM POMOHLI.

 

Děkuji ještě jednou a přeji všem zaměstnancům hodně sil a jen samé úspěchy.

 

s pozdravem,

LB

 


 

Dobrý den pane řediteli,

dovolte abych vyjádřil poděkování nemocnici ve Strakonicích za profesionální a vlídný přístup k pacientům.

 

Mé poděkování konkrétně patří doktorkám a sestrám na očním oddělení. Dne 7.5.2013 jsem se podrobil operaci šedého zákalu, který provedla paní primářka Jindra Říhová. Ona, i má ošetřující lékařka paní Waloszková, byly příjemné, ochotné, a hlavně – odborně zdatné. Péče veškerého nemocničního personálu byla na profesionální úrovni.

 

Vyřiďte prosím mé díky doktorkám a sestrám na očním oddělení.

 

S pozdravem

KK

 


 

 

Dobrý den,

 

chtěla bych poděkovat pí. Primářce Mudr. Jindře Říhové za profesionálně provedenou operaci šedého zákalu levého oka. A také celému týmu tzn. od pí. sekretářky po všechny sestřičky od ambulance až po operační sál. K pacientům se chovají vstřícně a mile a dokáží vytvořit pohodovou atmosféru a to nejen před zákrokem.

Poděkování patří též paní Mudr. Janině Waloszkové, která o mě pečovala po operaci a pečuje a paní Mudr. Železné, u které se léčím ambulantně s glaukomem.

 

 

S přáním hezkého dne

ML

 


 

 

Vážený pane řediteli,

chtěl bych touto cestou poděkovat personálu oddělení následné péče II. pod vedením staniční sestry Renaty Schánělcové.

 

Byla zde dlouhodobě hospitalisována moje maminka. Děkuji všem sestřičkám a pomocnému personálu na tomto oddělení za milou, vstřícnou, příkladnou ošetřovatelskou péči.

 

Ochota k pacientům jim není v žádném případě na obtíž.

 

Děkuji

LZ

 


 

 

Dobrý den,

chtěla bych moc poděkovat personálu dětského oddělení naší Strakonické nemocnice! Především paní doktorce Žemličkové a dr. Kubíncové za odborné vysvětlení diagnozy a její přesné určení, která byla pro nás velkou úlevou. Dále pak děkujeme příjemným a ochotným sestřičkám které se o nás staraly.

 

IV

 


 

Dobrý den,

chtěla bych touto formou vyjádřit svůj vděk gynekologickému oddělení pod vedením pana primáře Vláška. Byla jsem zde hospitalizována v únoru asi na osm dní na velkou ženskou operaci. Jsem člověk, který se s touto záležitostí velmi těžko vyrovnával, ale za pomoci všech lékařů a sestřiček jsem to velmi dobře absolvovala.

Jejich přístup k člověku, velká obětavost a podpora při léčbě mě osobně velmi pomohla a velice si jich vážím. Myslím,že by to mělo být takto všude,ale bohužel není. Prosím o předání tohoto e-mailu panu řediteli,protože toto oddělení je opravdu ukázkové a může být na něj velmi pyšný. Děkuji a jsem s pozdravem.

 

JA

 


 

Vážený pane řediteli,

chtěla bych touto cestou poděkovat zaměstnancům chirurgického oddělení Strakonické nemocnice za poskytnutou péči mé osobě.

Jak už to tak v životě bývá, tak jsem se na Vašem chirurgickém oddělení ocitla zcela nečekaně a nepřipraveně. Dne 9.3.2013 jsem při lyžování nešťastně upadla na Šumavě-Zadov a byla jsem přivezena sanitou RZS.

Službu konající lékař mě pak zcela profesionálně a navíc lidským způsobem vysvětlil jaké zranění jsem si způsobila a jakým způsobem je třeba jej řešit. I další dny mé hospitalizace i operace jsem se setkala s lékaři a zdravotními sestrami, kteří kromě profesionálního přístupu k pacientovi měli v sobě i ten přístup lidský, vstřícný, laskavý. Zdravotní sestry vždy jak v denní, tak i v noční hodinu, velmi ochotně pomohly s jakýmkoli problémem. Všem tedy patří můj velký dík!

Závěrem se chci ještě zmínit o skutečnosti, že jsem rodilou občankou města Brna a musím se přiznat, že jsme s rodinou na Šumavu zavítali poprvé. Neznám město Strakonice, jeho památky, zajímavosti, ale z vlastní zkušenosti mohu všem svým příbuzným, přátelům i známým říci, že ve Strakonicích mají v nemocnici výborné chirurgické oddělení.

Přeji Vám další spokojené pacienty!

S pozdravem

ID

 


 

 

Vážený pane řediteli,

touto cestou bych chtěla poděkovat porodnickému oddělení strakonické nemocnice.

Před několika dny (14.11.2012) jsem rodila ve strakonické porodnici své druhé dítě. O volbě porodnice jsem vůbec nepochybovala, stejně tak jako při prvním porodu padla volba jednoznačně na porodnici ve Strakonicích. Jelikož můj první porod v roce 2010 byl docela komplikovaný a vše dopadlo výborně, nebyl důvod proč porodnici měnit. Kolektiv lékařů a sester si získal naši důvěru a nezklamal ani tentokrát. Od příjmu až po samotný porod byli všichni velmi příjemní, přátelští a v první řadě profesionální. Jmenovitě bych chtěla moc poděkovat MUDr. Dragounovi a staniční sestře M. Jurášové, kteří porod vedli. Ale i ostatní sestřičky si bezpochyby zaslouží mé upřímné „díky“. Strakonickou porodnici mohu jen doporučit.

 

Se srdečným pozdravem

 

VV

 

 


 

Pane řediteli.

Moje švagrová, která žije sama a po zlomení náhradního

kyčelního kloubu čeká na operaci. Leží ve strakonické nemocnici na kožním oddělení u paní primářky Dr. Požárkové. Chci Vám oznámit, že chci jí a všem sestrám, které tam

děvčata okolo věku 75 let ošetřují a lidsky opatrují, poděkovat za nevšední péči a mimořádně obětavý přístup. Jsou krásným příkladem a myslím si, že byste s tím měl být seznámen.

 

MV

 


 

Vážený pane řediteli,

touto cestou bych Vám chtěla poděkovat za úžasný kolektiv lékařů a sester na chirurgickém oddělení. Zde mně byl 21.11. 2011 operován žlučník, operaci provedl MUDr. Radek Chalupa a za jeho vřelý a profesionální přístup velice děkuji. Dále děkuji mému ošetřujícímu lékaři MUDr. Davidu Vašátkovi za jeho úsměv na tváři a citlivý přístup. Též bych chtěla poděkovat všem sestřičkám za jejich obětavou práci ve dne i v noci, kdy jako myšky obcházely nejméně třikrát pokoje. Podle mého přesvědčení je skvělé, že lékaři i sestřičky neléčí jenom tělo, ale i duši. Za to patří tomuto kolektivu mé velké díky.

Přeji Vám všem do nového roku hodně zdraví, lásky a vždy alespoň kousek štěstí v tu pravou chvíli.

Se srdečným pozdravem

MH

 

 


 

 

Dobrý den,

chtěla bych poděkovat kolektivu plicního a interního oddělení za ošetřování mojí maminky MV. Velký dík patří především paní MUDr. Andrlíkové, za poskytnutou úspěšnou léčbu, za její vysoce lidský přístup a bezvadné jednání. Přeji MUDr. Andrlíkové a celému kolektivu hodně štěstí v osobním životě a mnoho úspěchů v práci.

Děkuji

 

 


 

Vážený pane řediteli,

Chtěla bych touto cestou poděkovat lékařům v nemocnici ve Strakonicích za péči a vstřícnost. Minulý rok jsem podstupovala onkologickou léčbu po operaci nádoru prsu u MUDr. Švihálka. Stále chodím na pravidelné kontroly. Děkuji i jeho sestřičkám na odd. Dále pak internistům MUDr. Buriánkovi a MUDr. Mikovi, primáři Hladovi z chirurgie, který mi voperoval "port", sestřičce z ambulance, kterou jsem ráno potkávala a vždy mi popřála hodně štěstí, sestřičce z náběrové místnosti pro její vlídná slova a povzbuzení. Velký dík patří mému gynekologovi MUDr. Razakovi, který mě v dubnu 2011 operoval, MUDr. Chalupovi za lidský přístup a celému kolektivu gynekologie. Vážím si práce lékařů i zdravotního personálu, přeji nemocnici ve Strakonicích hodně štěstí a sil do další práce a jsem s pozdravem

 

I.S.

 

 


 

Vážený pane primáři,

dovolte, abych Vám a všem lékařům, sestrám i ostatním zaměstnancům Dětského oddělení vřele poděkoval za péči a přístup při ošetřování vnuků ve dnech 10.-12. července. Pobýval jsem s vnuky na Vašem oddělení jako doprovod. Byli jsme po všech stránkách opravdu nanejvýš spokojeni. Zejména si cením velmi vlídného a komunikativního přístupu všech zaměstnanců. Rád bych poděkoval i paní doktorce a sestře z dětské pohotovosti, které nás v neděli večer přijímaly na dětské pohotovosti. I toto přijetí bylo velmi vlídné a profesionální. Srdečně zdravím, .

 

 


 

Vážený pane řediteli,

chci Vám poděkovat za tým lékařů a sester na gynekologicko-porodnickém oddělení, který se Vám podařilo vytvořit. Před 14 dny jsem zde podstoupila operaci a byla jsem velmi příjemně překvapená profesionálním a zároveň velmi lidským přístupem lékařů a sester. Mám možnost srovnání, jak tomu bylo před několika lety, takže jsem do nemocnice nastupovala s obavami-nikoli ze zákroku,ale spíše kvůli nepříliš příjemné atmosféře,která zde tehdy byla. Teď jsem byla trochu jako Alenka v říši divů-lékaři příjemní,sestry stále v plné práci,přesto usměvavé a velmi ochotné- nejen ke mě jako zdravotníkovi,ale ke všem pacientkám,po celou dobu jsem neviděla zamračenou sestru. Takže ještě jednou děkuji a byla bych Vám velmi vděčná,kdybyste mé poděkování tlumočil i týmu na gyn.por.oddělení.

JF

 

 


 

Vážený pane řediteli, úvodem mého dopisu, bych Vám chtěla sdělit pár pocitů z mé návštěvy ve strakonické nemocnici. Tento týden jsem navštívila interní oddělení vaší nemocnice a podrobila se nepříjemnému zákroku. Chtěla bych tímto nesmírně poděkovat a velice pochválit vaší nemocnici zato jak neuvěřitelným způsobem funguje (jako dokonalý stroj s lidskou tváří). Přístup veškerého personálu od lékařů počínaje po pomocný personál konče je neuvěřitelný. Nejsem člověk, který by si liboval ve psaní, ale tato návštěva u mne zanechala velice silný dojem, protože jsem mezi zákroky trávila asi 2,5 hodiny v čekárně a fascinovaně jsem pozorovala chod kolem sebe. Je obdivuhodné jak personál s naprostou profesionalitou, ale hlavně lidskostí se stará o své pacienty bez rozdílu věku.

Je mi velkou ctí, že jsem se v dnešní době setkala s něčím takovým.

S úctou

OL

 

 


 

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou. Moje mamka byla na začátku tohoto roku 3 týdny ve strakonické nemocnici na interním oddělení. Chtěla by poděkovat za odbornou léčbu a vzorný přístup celého oddělení. Chtěly bychom poděkovat za profesionální přístup k léčení všem lékařům a sestřičkám na interním oddělení ve strakonické nemocnici. Lékaři nám vždy vysvětlili náš zdravotní stav a léčebné postupy. Sestřičky byly milé a velmi ochotné nám kdykoliv pomoci. Především bychom chtěli poděkovat primáři MUDr. Hornému, MUDr. Ryšavému a kolektivu sestřiček.

AP

 

 


 

Vážený pane řediteli,

v úterý 11. ledna jsem byl na pravidelné lékařské prohlídce na endokrinologii u paní doktorky Scheinostové, se kterou jsem velmi spokojen, jako ostatně s celou vaší nemocnicí. Mimo jiné jsem se jí ptal na to, kolik v březnu odejde ze strakonické nemocnice v rámci akce Děkujeme - odcházíme lékařů. Když mi řekla, že se dohodli s vedením, že tuto akci vaši doktoři nepodpoří, byl jsem velmi rád. V roce 2002 a 2004 mi ve Strakonicích na interně zachránili život. Nejprve s adenomem příštitného tělíska, potom při urosepsi. V obou případech to bylo se mnou "nahnuté" a jen díky erudici a intuici primáře MUDr. Iva Horného a jeho lidí to vždy dopadlo dobře. Nyní k vám docházím na pravidelné prohlídky a jak už jsem řekl, jsem velmi spokojen. Pokud můžete, vyřiďte uvedeným lékařům vřelé díky a uznání.

JL

 

 


 

Vážený pane řediteli,

ráda bych touto cestou poděkovala za poskytnutou péči sestřičkám na gynekologickém oddělení, kde jsem před 10 dny podstoupila operační výkon. Jejich přístup a empatie jsou hodny pochvaly.

Mé poděkování patří i MUDr.Razakovi a MUDr.Chalupovi, kteří jsou pro strakonickou nemocnici jistě přínosem.

Pokud je můžete mé poděkování předat sestřičkám i lékařům,budu vděčná.

Jsem z oboru, v této nemocnici jsem před lety pracovala a narodili se mi zde dvě zdravé děti. Díky pohledu z "druhé" strany musím potvrdit, že z mého pohledu je péče na tomto oddělení díky zmíněným lidem kvalitní.

S přáním v klidu prožitých vánočních svátků a dalších spokojených pacientů,

PK

 

 


 

Dobrý den,

chtěl bych touto cestou poděkovat panu primáři Houškovi z neurologického oddělení, který dne 2.prosince vyšetřoval mojí babičku, paní JT.

Dle jejích slov nebyla nikdy předtím tak pečlivě vyšetřena.

 

Za citlivý a profesionální přístup děkuje vnuk MT z Horažďovic

 


 

Vážený pane řediteli,

 

jelikož jsem se nedohledala e-mailu na pana primáře gynekologického oddělení, rozhodla jsem se, že napíši Vám. Dne 17.8. 2010 jsem byla hospitalizována na oddělení gynekologickém, kde jsem se podrobila těžší operaci. Pro svůj zdravotní stav jsem navšívila již řadu nemocnic a podrobila jsem se i dost operací, ale tak profesoinální přístup sester a lékařů k pacientům, tak s tím jsem se setkala právě na tomto oddělení. Pooperační starostlivost sestřiček, jejich ochota a vlídné slůvko, je pro nás pacienty víc, jak utišující léky. Jsem přímo ohromena tím, jak se ke mě chovaly, jak byly starostlivé a hlavně jejich ochota byla snad nekonečná. Vaši lékaři též vystupují profesionálně k pacientům a i na operačním sále jsem byla velmi mile překvapena kolektivem, který se snažil, aby pacient ve chvíli, kdy bude operován, nebyl stresovaný a vylekaný. Prosím tlumočte mé poděkování celému kolektivu na gynekologickém oddělení. Budu se asi opakovat, ale přístup sester a lékařů k pacientům, by měl být příkladem pro jiné nemocnice.

 

S pozdravem IŠ

 

 


 

Vážený pane primáři (ARO - prim. M. Zbořil, pozn. red.), ve dnech 5.3.- 11.3.2010 byl na vašem oddělení hospitalizován můj manžel JB. V ranních hodinách ho přivezla záchranná služba v bezvědomí (dg. mozková příhoda). I když bylo od počátku zřejmé, že manželův zdravotní stav je bohužel beznadějný, chtěla bych Vám, lékařům i sestřičkám velice poděkovat za veškeré úsilí a vzornou péči o manžela. O této péči a citlivém a laskavém přístupu k pacientovi i jeho rodině jsem se mohla přesvědčovat při denních návštěvách. Velice si vážím toho, že po dobu než-li manžel zemřel, ležel na vašem oddělení, kde měl vzornou péči a pomohlo to mně i celé rodině vyrovnat se pro nás s tak těžkou ztrátou. Na vašem pracovišti jsem opět získala naději, že se nejedná jen o zaměstnání, ale o poslání a velice si toho vážím. Ještě jednou všem děkuji.

MB, manželka

 

 


 

Vážený pane řediteli, ráda bych touto cestou poděkovala personálu lůžkové části neurologického oddělení strakonické nemocnice. Dne 24. 10. mne zde ošetřili jako urgentní případ, po zhoršení stavu jsem byla na oddělení od 25. 10. do 4. 11. hospitalizována. Setkala jsem se s velmi lidským a vstřícným přístupem veškerého personálu oddělení, který i přes své náročné povolání neopomíjí lidský faktor. Mé upřímné poděkování patří nejen primáři MUDr. Houškovi, lékařům, sestřičkám a ošetřovatelům, velmi mne potěšil již přístup samotného uklízecího personálu, který se mě vždy ráno jako první snažil povzbudit. Byla jsem mile překvapena péči, která mi byla věnována ze strany všech. Všem pracovníkům zmiňovaného oddělení chci popřát hodně zdraví a příjemných chvil v jejich nelehké práci. (DV)

 

 


 

Chtěly bychom tímto vyjádřit velké a osobní poděkování lékaři chirurgického oddělení Vaší nemocnice MUDr.Davidu Vašátkovi, zdravotním sestrám a všem ostatním zaměstnancům chirurgické ambulance při ošetření poranění ve středu 28.října 2009 v 19.30 hodin vzniklých při autonehodě za Strakonicemi směrem na Horažďovice. Přístup celého právě sloužícího personálu k nám byl velmi profesionální, vstřícný a lidský. V tak vážné chvíli, kdy se s následky autonehody srovnáváme, je třeba poděkovat a projevit uznání všem těm, jejichž přístup byl opravdu kvalifikovaný a na vysoké úrovni po všech stránkách. V dnešní době, kdy je všude kolem tolik zloby a špatných zpráv, velmi potěší nás, obyčejné lidi, jednání takovýchto odborníků a profesionálů. Přejeme Vám mnoho úspěchů ve Vaší další, tak záslužné práci a mnohokrát děkujeme! (JB, JŠ, JB)

 

 


 

Vážený pane řediteli. V minulém týdnu byl va Vaší nemocnici Strakonice hospitalizován a posléze operován na oddělení chirurgie David K. z Vimperka. Vzhledem k tomu, že mu byla ze strany lékařů a ostatního personálu věnována dokonalá péče,vše proběhlo bez komplikací. Za to Vám i ostatním ve Vaší nemocnici mnohokrát děkuje jak David,ale i celá naše rodina. (VK)

 


 

Vážený pane řediteli, chtěla bych poděkovat personálu Vaší nemocnice( zřejmě chirurgické ambulance). Během prázdnin utrpěl můj vnuk na dětském táboře v Blatné úraz ( popáleniny na noze) a díky kvalitnímu ošetření ve Vaší nemocnici nedošlo k dalším komplikacím a zranění se dobře zahojilo. vyřiďte prosím Všem moje poděkování. Přeji Vám hezké dny (LV)

 


 

Vážený pane řediteli, chci pochválit personál strakonické nemocnice, a to oddělení porodnice, dětské a chirurgie. Letos v červnu jsme očekávali příchod našeho prvního miminka a tak jsem nejprve využila těhotenský tělocvik ve Vaší nemocnici, konkrétně u M.Jurášové. Protože mi při porodu tato příprava hodně pomohla, je evidentní, že je kurz vedený profesionálně a má smysl. Bohužel jsme museli rodit ve FN Motol, která samozřejmě z kapacitních důvodů nemůže maminkám nabídnout takové pohodlí a rozsáhlou poporodní péči jako okresní nemocnice, nicméně ihned po propuštění z Prahy jsme strakonickou nemocnici vyhledali. Miminko mělo žloutenku a ujala se ho MUDr. Kubincová. Problémy s kojením mi pomohly vyřešit sestřičky Salátová a ještě druhá, jejíž jméno jsem zapomněla, ale měla službu 13.6. odpoledne. Překvapila nás ochota tohoto zdravotnického personálu a díky jeho pomoci jsme velice rychle problém překonali. Využila jsem také Vaší služby a zapůjčila si monitor dechu, což mi doporučila M.Bláhová. Poděkovat za užitečné rady musím i primáři oddělení A.Dörrovi. Naše miminko navštěvuje nefroporadnu u MUDr.Holé, která má bezvadný přístup k dětem a její sestřička Koutenská je velice pečlivá, telefonicky nás kontaktuje dojde-li k nějaké změně a vždy nás trpělivě informuje, co a jak budeme nebo musíme s miminkem absolvovat. Aby toho nebylo málo, ke starostem mi v období šestinedělí (při němž nemůžete užívat silnější tišící léky) přibyl ještě úraz, a to zlomenina vnitřního i vnějšího kotníku levé nohy s bolestivým otokem hlezna. Opravdu jsem proto ocenila citlivý přístup MUDr Lysenka na ambulanci a při následných kontrolách také ochotu lékařů Holáka a Vašátkové. Ohleduplní byli také pracovníci na RTG. Vím, že specializací a vybavením nemohou menší nemocnice konkurovat velkým klinikám, ovšem vážím si trpělivosti a pochopení, kterého se mi ve Vaší strakonické nemocnici dostalo. S přáním úspěchů, (MV)

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.