Ve strakonickém očkovacím centrum dnes (23.6.2021) před polednem naočkovali vakcínu s pořadovým číslem 50 tisíc. Očkovaných je okolo 54 % obyvatel Strakonicka starších 16 let. Také tento týden (21.-25.6.2021) je očkovací centrum v provozu od pondělí do pátku. Projde jím celkem 3700 klientů, z toho 3 200 dostane druhou dávku vakcíny a 500 klientů přichází na očkování proti nemoci covid-19 poprvé.
Očkování je zpřístupněno všem věkovým kategoriím od 16 let. „Denně se přihlásí okolo 150 nových zájemců o očkování napříč celým věkovým spektrem. Čekací doby jsou minimální. Většina lidí, kteří se tento týden zaregistrují, bude příští týden naočkována,“ říká náměstek pro řízení kvality péče strakonické nemocnice MUDr. Michal Pelíšek.
Důvody, proč se lidé chodí očkovat, jsou různé. „Mě k tomu přiměli rodiče. Oba jsou onkologičtí pacienti a oba jsou očkovaní. Řekli mi, že jestli se nenechám naočkovat, nemůžu za nimi chodit,“ vysvětlovala sportovně vyhlížející čtyřicátnice. Pro dalšího příchozího byla důvodem k očkování jeho záliba ve sportu a cestování. „Věnuju se sportu a trénuju děti. Na závody, soutěže a soustředění musím mít test nebo se prokázat certifikátem o očkování. Ten certifikát bude asi snazší, tak jsem se dal očkovat. Navíc rád jezdím na kole k moři,“ uzavřel sympatický trenér.