Čtyřicet tisíc dávek vakcíny proti nemoci covid-19 bylo k dnešnímu dni aplikováno ve Strakonicích. Očkování tu začalo 4. ledna v infekční ambulanci v areálu Nemocnice Strakonice, a.s. a 11. února se přesunulo do velkokapacitního očkovacího centra v tělocvičně v Lidické ulici. Tam dnes vakcínu s pořadovým číslem 40 000 aplikovali panu Aleši Volákovi. Dostal druhou dávku vakcíny proti nemoci covid-19 a už se těší, že se jeho život vrátí k normálu. „Nechal jsem se očkovat, protože jsem chronicky nemocný. Pracuji s lidmi, tak abych měl jistotu,“ vysvětlil 39letý plavčík, který už se těší na návrat k normálnímu životu, ale dovolenou zatím odloží na příští rok.
Čtyřicet tisíc vyočkovaných dávek se ve Strakonicích slavilo shodou okolností v den, kdy se očkování otevřelo pro věkovou kategorii 16 – 29 let. „Vidím v tom určitou symboliku. Posledně jsme ocenili starší dámu a dnes mladého muže,“ připomněl ředitel Tomáš Fiala, že v polovině dubna se v OČKU slavila 10 000. očkovaná klientka.
Naočkování jubilejní 40 000. dávky bylo dnes v OČKU příležitostí k poděkování. Ředitel nemocnice Tomáš Fiala a místostarosta Strakonic Rudolf Oberfalcer poděkovali zaměstnancům nemocnice a dobrovolníkům, bez jejichž nasazení by nebylo možné naočkovat až 1000 osob denně. Do OČKA chodí dobrovolně, mnohdy ve svém volném čase, pomáhat na 90 lidí. „Chodím sem nejen pracovat, ale hlavně se tu dobíjím pozitivní energií a dobrou náladou od zaměstnanců nemocnice, dobrovolníků i příchozích klientů,“ poděkoval svým spolupracovníkům náměstek pro kvalitu péče Michal Pelíšek, který má chod očkovacího centra na starosti.
Mezi dobrovolníky, kteří v OČKU pomáhají, jsou studenti Gymnázia Strakonice, zaměstnanci Městského úřadu Strakonice, STARZu, Šmidingerovy knihovny, Muzea středního Pootaví, Městského kulturního střediska, Městské police, Policie ČR, Dobrovolní hasiči a členové Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a záchranáři Zdravotnické záchranné služby.

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.

Go to top