V okolí tělocvičny na ulici Lidická ve Strakonicích začaly přípravy na zřízení očkovacího centra. Začalo se přípravou bezbariérového přístupu k bočnímu vstupu do tělocvičny. Ten od chodníku dělil vysoký obrubník. Pracovníci Technických služeb Strakonice museli rozebrat část chodníku i s obrubníkem a místo něj vznikl bezbariérový nájezd. V závěru týdne má palubovku v hale překrýt dočasná omyvatelná podlaha. Hotový už je také projekt celého očkovacího centra a současně probíhá příprava organizace provozu a jeho vybavení mobiliářem, počítačovou technikou a hlavně personálem. Věříme, že do poloviny února by mohlo očkovací centrum být hotové. Do té doby se bude očkování proti covid-19 dál odehrávat v infekční ambulanci v areálu nemocnice. Rozjezd velkokapacitního očkovacího centra bude záležet také na dostatečném množství vakcíny.