Zástupci 25. protiletadlového raketového pluku a Armádního sportovního klubu Strakonice předali v pondělí 1. října v onkologické ambulanci strakonické nemocnice výtěžek charitativního běhu nazvaného Sportem proti rakovině.
Ten se uskutečnil ve Strakonicích ve čtvrtek 20. září a podařilo se během něj vybrat celkem 10 800 korun. „Zmíněné peníze použije strakonická nemocnice na prevenci a léčbu onemocnění rakovinou,“ uvedl ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Charitativní sportovní akci podpořilo přesně 2506 účastníků, převážně dětí a studentů ze strakonických škol. Běžecký tým ovšem postavili i strakoničtí vojáci nebo zaměstnanci strakonického Muzea středního Pootaví.

Zdroj: Strakonický deník