Strakonická nemocnice, konkrétně interní oddělení, má od úterý 4. prosince zbrusu nové supermoderní gastroenterologické centrum. Přijela ho otevřít i hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a označila strakonickou nemocnici za světovou. Centrum stálo 25 milionů korun. Slavnost si nenechala ujít spousta významných osobností. Všichni si po zahájení mohli jednotlivé místnosti centra prohlédnout a od lékařů a sester vyslechnout podrobný popis, co jaký přístroj umí.

Primář interního oddělení Ivo Horný na tento den rozhodně nezapomene. Bude mu ho připomínat obraz od regionálního výtvarníka Valentina Horby, který speciálně pro tuto příležitost namaloval pavilon interny.

Hejtmanka Stráská si zase na památku odvezla fotografii z nedávného sázení lípy republiky v areálu nemocnice, kde jsou zvěčněni všichni účastníci akce. Darovaný snímek jí očividně udělal radost, takže možná bude zdobit její kancelář.

Zdroj: Týdeník Strakonicko

Rezervace léků na předpis

Rezervujte si léky z e-receptu online – budete mít jistotu, že pro Vás budou v lékárně připravené.

Jak funguje rezervace léků na předpis:

1. Ve formuláři zadejte identifikátor vašeho e-receptu (12ti místný alfanumerický kód).

2. Vyplňte kontaktní údaje. Použijeme je pouze k dané rezervaci a komunikaci s Vámi.

3. Každý e-recept si rezervujte samostatně.

Až bude vše připraveno k vyzvednutí, pošleme vám email a můžete si pro léky přijít do naší nemocniční lékárny.

Pokud nastane problém s dostupností předepsaného léku, ozveme se Vám a dohodneme další postup.

Při rezervaci individuálně připravovaného léku budete informováni o termínu vyhotovení přípravku.

Při výdeji léku v lékárně se prosím prokažte identifikátorem receptu (je uveden na receptu, v emailu či sms), bez znalosti identifikátoru Vám léky nemohou být vydány.

Pokud si nevíte rady, napište nám na verlek@nemst.cz, rádi Vám pomůžeme.

Mapa areálu

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.