Nula. To je po dnešku číslo seniorů ve věkové kategorii 80+, kteří čekají v centrálním registru na očkování proti nemoci covid-19 ve Strakonicích. Pro tento týden má Nemocnice Strakonice k dispozici 420 dávek vakcíny Pfizer/Biontech. Dnes proto otevřela očkovací centrum v tělocvičně Lidická, kam od 9 do 18 hodin míří posledních více než 250 seniorů, kteří byli zaregistrovaní a ještě na očkování čekali. V pátek (26. února) vyjede mobilní očkovací tým očkovat klienty a zaměstnance domů s pečovatelskou službou na Strakonicku.
Velkokapacitní očkovací centrum zahájilo ve Strakonicích provoz 11. února. Jeho kapacita je 800-1000 naočkovaných za den. Kvůli nedostatku vakcíny je ale jeho provoz omezen na jeden až dva dny v týdnu. Od ledna, kdy Nemocnice Strakonice zahájila očkování, už naočkovala 4770 osob, z toho 1908 osob obdrženou obě dávky vakcíny. Před zřízením očkovacího centra se očkovalo v infekční ambulanci v areálu nemocnice a mobilní očkovací týmy pak objely naprostou většinu zařízení sociální péče v okrese.

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.

Go to top