Při příležitosti Mezinárodního dne diabetu uspořádá strakonická nemocnice akci, která připomene rizika této nemoci.  Zdravotníci budou...

Nemocnice Strakonice, a.s. získala další výraznou pomoc v podobě speciálního vybavení. Dětské oddělení má k dispozici nový spirometr, přístroj k měření dechových objemů.

"Je určený především k diagnostice astmatu a chronických plicních onemocnění u dětí," uvedl ředitel nemocnice Tomáš Fiala v pondělí 11.9.2017 na slavnostním předání šeku od společnosti Swiss Life Select, která prostřednictvím nadace Naděje dětem podpořila nákup tohoto přístroje.

Primář dětského oddělení Martin Gregora považuje pořízení nového přístroje za přínos také vzhledem k počti vyšetření. "Ročně jich je s ohledem na velkou spádovou oblast kolem 1300," řekl Martin Gregora.

Spirometr vyšel na víc než 100 tisíc korun.

zdroj: Strakonický deník

Fotogalerie ze slavnostního předání