Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Maturitní zkoušku si mnozí představují tak, že student sedí na potítku, třímá tužku v upocené ruce a doluje v paměti odpovědi na zadané téma. Kromě tohoto typického scénáře musí ale studenti některých oborů na strakonické střední průmyslové škole obhájit také svou ročníkovou práci.

 

V pondělí 22. května takové prezentaci ročníkové práce přihlížel i ředitel Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala, lékař Michal Pelíšek a správce počítačové sítě Milan Škrle. Nemocnice sama zadala studentům téma, a to vytvořit 3D model areálu nemocnice pro webové stránky tak, aby se návštěvníci a pacienti lépe a snadno orientovali. Maturanti Tomáš Taranda a Jiří Stulík pracovali na zadání od loňského října a prezentaci zvládli skvěle. Přiznali, že vytvořit 3D model nemocnice nebylo v některých fázích vůbec jednoduché. Museli celý areál nafotografovat z výšky, na to použili dron, i ze země a modelování některých budov jim prý dalo zabrat. Kupodivu nejméně práce měli, jak uvedli, s budovou ředitelství. Nemocnice je s konečným výsledkem spokojena a po drobných úpravách hodlá tento orientační systém ve 3D na své webové stránky umístit.

 

Nemocnice nebyla jedinou společností, která téma na ročníkovou práci navrhla a maturantům byla po celou dobu i nápomocna. Ročníkovou práci na zakázky si objednala i strakonická společnost ČZ. Studenti měli zpracovat návrh na robotizované pracoviště slévárny hliníku.  

 

Fotografie

zdroj: Týdeník Strakonicko

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.