Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Vzájemná spolupráce mezi městem zřizovanou organizací a strakonickou nemocnicí přinese hospitalizovaným pacientům zlepšení komfortu při jejich pobytu v nemocnici.

Jak sdělil ředitel Nemocnice Strakonice, a.s., Tomáš Fiala díky finanční podpoře společnosti Technické služby města Strakonice, a,s,, pod vedením Ludvíka Němejce, budou hospitalizovaní pacienti na plicním oddělení trávit svůj pobyt komfortněji. Za částku 15 000 Kč věnovanou společností Technické služby, a.s. budou nakoupeny tři televizní přístroje do pokojů pacientů.

nemocnice Strakonice tímto ústy svého ředitele Tomáše Fialy děkuje za finanční pomoc a dlouholetou spolupráci. Ředitel nemocnice Tomáš Fiala zdůraznil: „Spolupracujeme s technickými službami například při okamžitých zásazích týkajících se vodovodní a kanalizační sítě či při úpravách rozlehlého parku nemocnice. Považuji to za příklad dobré spolupráce ve Strakonicích.“

Ředitel technických služeb Ludvík Němejc skromně dodává: „Chtěli jsme jen pomoci a pokud se to povede, pak je radost oboustranná. Vzájemná spolupráce není jenom o financích, ale o dlouhodobé společné práci.“

zdroje:

e-Stakonice.cz

Strakonický deník

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.