Aktuální informace

Od července byly v celém holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., navýšeny mzdy nelékařskému zdravotnickému personálu pracujícímu bez odborného dohledu ve...

Prozatím 15 případů chřipky A bylo k 3. lednu detekováno ve strakonických centrálních laboratořích. Počty onemocnění dle odborníků v této chvíli nevykazují známky epidemie, Nemocnice Strakonice je tedy stále otevřena návštěvám.

„Po konzultaci s odborníky zatím s možným uzavřením Nemocnice Strakonice pro návštěvy vyčkáme na aktuální čísla z 6. ledna, která poskytne Národní referenční laboratoř pro chřipku a hygienická služba. Podle situace bude dále postupováno,“ informuje ředitel Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala.

Z důvodu nárůstu chřipkových onemocnění vyhlásily na jihu Čech zákaz návštěv Nemocnice České Budějovice, Nemocnice Tábor a od 5. ledna také Nemocnice Jindřichův Hradec.

 

V předešlém týdnu vzrostl počet akutně respiračních onemocnění dle údajů Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje o 7,4 procenta. Na 100 tisíc obyvatel onemocnělo 1209 osob. Nejvyšší nemocnost je v českokrumlovském a jindřichohradeckém regionu, naopak nejmenší je v okrese Strakonice.

 

 

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky a aktuálně platná revize ISO normy 9001. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.