Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Okresní přebor lékařů ve stolním tenisu má za sebou sedmnáctý ročník. Jako tradičně se mezi svátky uskutečnil v sále hospody v Zálesí, kde bylo tentokrát sehráno sedmačtyřicet utkání. Z již patnáctého vítězství se radoval Radek Chalupa (chirurgie), který ve finále porazil Tomáše Fialu mladšího (rentgen). Pořadí na stupních vítězů pak uzavřel Pavel Lysenko (chirurgie), který má ve své sbírce také jedno prvenství. Nepopulární „bramborová“ medaile zbyla na Iva Horného (interna), pátý skončil chirurg Jan Vaňata (v historii také jednou vítěz), šestý ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala starší, sedmý Marek Zbořil (ARO) a osmý Josef Harcuba (rentgen). Ženskou kategorii pak ovládla Eva Fialová z dětského oddělení.

 

Zdroj: Týdeník Strakonicko

 


 

 

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.