Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

V pondělí 26. prosince 2016 se ve Strakonicích uskutečnilo fotbalové derby mezi OP SK Slavia Praha – Strakonice a Fan clubem AC Sparta - Strakonice. Na zápas se přišlo podívat zhruba 200 diváků, vstupné bylo dobrovolné a výtěžek ze vstupného ve výši 10.000,- Kč byl předán paní Monice Šroubové ve prospěch Dětského oddělení Nemocnice Strakonice, a.s. Finanční prostředky použijeme na koupi nového polohovacího lůžka pro vyšetřování dětských pacientů  a provádění diagnostických a terapeutických výkonů. Velké poděkování nemocnice patří všem organizátorům této záslužné aktivity a vedení STARZu za poskytnutí zázemí v areálu Na Křemelce. 

 

 

 

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.