V pondělí 26. prosince 2016 se ve Strakonicích uskutečnilo fotbalové derby mezi OP SK Slavia Praha – Strakonice a Fan clubem AC Sparta - Strakonice. Na zápas se přišlo podívat zhruba 200 diváků, vstupné bylo dobrovolné a výtěžek ze vstupného ve výši 10.000,- Kč byl předán paní Monice Šroubové ve prospěch Dětského oddělení Nemocnice Strakonice, a.s. Finanční prostředky použijeme na koupi nového polohovacího lůžka pro vyšetřování dětských pacientů  a provádění diagnostických a terapeutických výkonů. Velké poděkování nemocnice patří všem organizátorům této záslužné aktivity a vedení STARZu za poskytnutí zázemí v areálu Na Křemelce.