Čtyři nové monitory dechu Babysense II předala ve čtvrtek 12. října Nadace Křižovatka Nemocnici Strakonice. Přístroje v celkově hodnotě 11...

Lékařky a lékaři Dětského oddělení Nemocnice Strakonice, a. s., nosí už více než týden uniformy, které mají malé pacienty zbavit strachu z takzvaného bílého pláště. Horní díl jejich uniforem je totiž potištěn veselými motivy. Strakonická nemocnice je v tomto směru unikátem mezi tuzemskými zdravotnickými zařízeními.

„Haleny lékařek a lékařů nejsou klasicky bílé. Jsou na nich různé dětské motivy jako princezny, mašinky, strašidýlka, piráty, autíčka, motýlky, houbičky a mnoho dalších krásných pohádkových věcí. Tento oděv má děti zbavit případného strachu z mnohdy sterilního medicínského prostředí,“ uvedl ředitel Nemocnice Strakonice, a. s., MUDr., Bc. Tomáš Fiala, MBA. Doplnil, že haleny pocházejí ze salónu módní návrhářky Petry Kurschové ze Strakonic.

S nápadem nosit pestré uniformy přišli sami zaměstnanci dětského oddělení. Oblečení bylo pořízeno za finance ze sbírky, organizované Monikou Šroubovou ze Strakonic. „Designérka Kurschová vycházela při své tvorbě z individuálních potřeb každého člena personálu, oblečení je tedy šité na míru. Některé haleny jsou propínací, některé lze převlékat přes hlavu, jsou mezi nimi volné i vypasované varianty s rozdílně umístěnými kapsami dle jednotlivých přání. Všechny tyto aspekty byly personálem dětského oddělení vysoce oceněny,“ řekla vrchní sestra dětského oddělení strakonické nemocnice Hana Furišová.

Strakonická nemocnice  se snaží odstranit sterilitu medicínského prostředí i v dalších oblastech. „Už několik let například zdobíme různá oddělení a chodby naší nemocnice obrázky umělkyně Magdy Veverkové,“ doplnil ředitel Fiala.

Tématu se věnuje i článek na iDnes.cz - Sestry a lékaři nosí pláště s auty a opicemi. Ušila jim je módní návrhářka.