Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Nemocnice Strakonice, a.s. se již podeváté připojí k celoevropské kampani věnované problematice antibiotické léčby. Tato iniciativa - tzv.  „Evropský antibiotický den“ -  připadá na 18. listopad 2016. 

Mikrobiologická laboratoř připomene prostřednictvím plakátů všem spolupracujícím lékařům v terénu a klinickým oddělením v nemocnici důležitost správné indikace antibiotik- tj. nutnost předepisovat tato cenná léčiva pouze na infekce způsobené vnímavými bakteriemi. Na televizních obrazovkách v nemocnici bude vysílán propagační spot o hrozbě ztráty účinnosti antibiotik v případě jejich neuváženého podávání.

Vhodnou léčbu mohou v našem regionu konzultovat lékaři s odborníky v tzv. Antibiotickém středisku, které v naší nemocnici rozvíjí svou činnost oficiálně již od roku 1999.

Činnost střediska je nedílně propojena s mikrobiologickou laboratoří a je začleněna do národního i mezinárodního systému sledování rezistence  na antibiotika , jehož centrum je ve Stockholmu. Právě minulý týden proběhla v naší nemocnici  již třetí úspěšná celostátní stáž odborníků z 5 nemocnic( dvě pražské nemocnice, České Budějovice, Příbram a Třebíč), která byla převážně věnovaná tomuto tématu. Účastníci kladně hodnotili práci našich specialistů v laboratořích strakonické nemocnice.

 

Na zachování účinnosti antibiotik se však podílíme všichni - jak odborníci, tak i laická veřejnost. Je nezbytné si uvědomit ,  že ne každý nález bakterie se musí léčit a že virová onemocnění, typicky chřipka v nadcházející době, se antibiotiky neléčí!

 

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.