Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Nadace Křižovatka předala darem 5 monitorů dechu Babysense II v celkové hodnotě 14.850 Kč na Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Strakonice, a.s., kde budou tyto přístroje hlídat nově narozené děti, ohrožené syndromem náhlého úmrtí.

 

Přístroje byly zakoupeny z finančních darů, které poskytly společnosti NAFO, Lodní servis Strakonice a Swietelsky.

S Nadací Křižovatka spolupracuje Nemocnice Strakonice, a.s. již od roku 2009, podílí se na zapůjčování monitorů dechu rodičům do domácího prostředí. V Rámci projektu "Maminko Dýchám" obdržela nemocnice již 24 monitorů.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.