Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Nemocnice Strakonice, a.s. vylepšuje transporty svých pacientů i pacientů praktických a odborných lékařů širokého regionu. V hodnotě cca 1.9 mil. Kč vč. DPH byly pořízeny 2 zbrusu nové vozy Renault Trafic, které komfortně pojmou až 4 sedící nebo 3 sedící a jednu ležící osobu. Vybavení od speciální firmy odpovídá všem požadavkům i současnému trendu péče o přepravované nemocné. Renault Trafic Energy dCi 125k o rozměru L2H1P2 vyniká výbornými jízdními vlastnostmi a nízkými provozními náklady. Je i výborně ovladatelný.

Nyní má strakonická nemocnice celkem 9 kvalitních sanitních vozů, z toho 2 na detašovaném pracovišti ve Vodňanech. Sanitky ročně najíždějí 45-60.000 km, nejstarší vůz, který nyní bude obměněn má na tachometru k dnešnímu dni natočeno 720.288 km.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.