Aktuální informace

Od července byly v celém holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., navýšeny mzdy nelékařskému zdravotnickému personálu pracujícímu bez odborného dohledu ve...

Nemocnice Strakonice, a.s. vylepšuje transporty svých pacientů i pacientů praktických a odborných lékařů širokého regionu. V hodnotě cca 1.9 mil. Kč vč. DPH byly pořízeny 2 zbrusu nové vozy Renault Trafic, které komfortně pojmou až 4 sedící nebo 3 sedící a jednu ležící osobu. Vybavení od speciální firmy odpovídá všem požadavkům i současnému trendu péče o přepravované nemocné. Renault Trafic Energy dCi 125k o rozměru L2H1P2 vyniká výbornými jízdními vlastnostmi a nízkými provozními náklady. Je i výborně ovladatelný.

Nyní má strakonická nemocnice celkem 9 kvalitních sanitních vozů, z toho 2 na detašovaném pracovišti ve Vodňanech. Sanitky ročně najíždějí 45-60.000 km, nejstarší vůz, který nyní bude obměněn má na tachometru k dnešnímu dni natočeno 720.288 km.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky a aktuálně platná revize ISO normy 9001. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.