Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.

Pacienti oddělení následné péče mají od 31. srpna přece jen o něco hezčí nemocniční prostředí. Jeho stěny totiž zdobí obrazy výtvarnice Magdy Veverkové a citáty, či zamyšlení, spisovatele Bejmanina Kurase (původním jménem Miloslav Kuraš).

Magda Veverková považuje oživení takových budov, jakou jsou nemocnice, domy pro seniory, domy s pečovatelskou službou nebo školy, za zásadní věc. „Sama mám takovou zkušenost. V roce 2000 jsem ležela v nemocnici, kde byly jen holé zdi.
A protože jsem výtvarnice, velmi mi takové oživení chybělo," dodala.

Zásadní zlom nastal při osobním setkání s herečkou Dejvického divadla Zdeňkou Žádníkovou, zakladatelkou fondu, jehož cílem je hmotná i nehmotná podpora takových zařízení.

Právě díky podpoře Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové mohla nemocnice
v posledních letech takto vyzdobit a oživit dvě svá oddělení – neurologii a předloni dětské oddělení. „Jsem ve strakonické nemocnici potřetí a jezdím sem moc ráda. Moc bych si přála, aby se obrázky a zamyšlení, které zde dnes představujeme, líbily vám všem. Nejen lékařům a sestřičkám, ale především vám, pacientům," řekla Zdeňka Žádníková.

Ředitel nemocnice Tomáš Fila nepovažuje výzdobu oddělení následné péče za poslední krok. V plánu má ještě oživení dalších oddělení, mezi prvním pak například chirurgii.

Zdroj: Strakonický deník

MF Dnes: Nemocným zlepší náladu obraz