Aktuální informace

Od července byly v celém holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., navýšeny mzdy nelékařskému zdravotnickému personálu pracujícímu bez odborného dohledu ve...

Pacienti oddělení následné péče mají od 31. srpna přece jen o něco hezčí nemocniční prostředí. Jeho stěny totiž zdobí obrazy výtvarnice Magdy Veverkové a citáty, či zamyšlení, spisovatele Bejmanina Kurase (původním jménem Miloslav Kuraš).

Magda Veverková považuje oživení takových budov, jakou jsou nemocnice, domy pro seniory, domy s pečovatelskou službou nebo školy, za zásadní věc. „Sama mám takovou zkušenost. V roce 2000 jsem ležela v nemocnici, kde byly jen holé zdi. 
A protože jsem výtvarnice, velmi mi takové oživení chybělo," dodala.

Zásadní zlom nastal při osobním setkání s herečkou Dejvického divadla Zdeňkou Žádníkovou, zakladatelkou fondu, jehož cílem je hmotná i nehmotná podpora takových zařízení.

Právě díky podpoře Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové mohla nemocnice 
v posledních letech takto vyzdobit a oživit dvě svá oddělení – neurologii a předloni dětské oddělení. „Jsem ve strakonické nemocnici potřetí a jezdím sem moc ráda. Moc bych si přála, aby se obrázky a zamyšlení, které zde dnes představujeme, líbily vám všem. Nejen lékařům a sestřičkám, ale především vám, pacientům," řekla Zdeňka Žádníková.

Ředitel nemocnice Tomáš Fila nepovažuje výzdobu oddělení následné péče za poslední krok. V plánu má ještě oživení dalších oddělení, mezi prvním pak například chirurgii.

Zdroj: Strakonický deník

 

MF Dnes: Nemocným zlepší náladu obraz


Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky a aktuálně platná revize ISO normy 9001. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.