Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Pacienti oddělení následné péče mají od 31. srpna přece jen o něco hezčí nemocniční prostředí. Jeho stěny totiž zdobí obrazy výtvarnice Magdy Veverkové a citáty, či zamyšlení, spisovatele Bejmanina Kurase (původním jménem Miloslav Kuraš).

Magda Veverková považuje oživení takových budov, jakou jsou nemocnice, domy pro seniory, domy s pečovatelskou službou nebo školy, za zásadní věc. „Sama mám takovou zkušenost. V roce 2000 jsem ležela v nemocnici, kde byly jen holé zdi. 
A protože jsem výtvarnice, velmi mi takové oživení chybělo," dodala.

Zásadní zlom nastal při osobním setkání s herečkou Dejvického divadla Zdeňkou Žádníkovou, zakladatelkou fondu, jehož cílem je hmotná i nehmotná podpora takových zařízení.

Právě díky podpoře Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové mohla nemocnice 
v posledních letech takto vyzdobit a oživit dvě svá oddělení – neurologii a předloni dětské oddělení. „Jsem ve strakonické nemocnici potřetí a jezdím sem moc ráda. Moc bych si přála, aby se obrázky a zamyšlení, které zde dnes představujeme, líbily vám všem. Nejen lékařům a sestřičkám, ale především vám, pacientům," řekla Zdeňka Žádníková.

Ředitel nemocnice Tomáš Fila nepovažuje výzdobu oddělení následné péče za poslední krok. V plánu má ještě oživení dalších oddělení, mezi prvním pak například chirurgii.

Zdroj: Strakonický deník

 

MF Dnes: Nemocným zlepší náladu obraz


Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.