Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Strakonická nemocnice se stala už podruhé držitelem certifikátu AAA, který jí udělila na základě analýzy firmy za rok 2015 mezinárodně uznávaná společnost Bisnode. Tento certifikát Czech Stability Award je dokladem o tom, že nemocnice splňuje nejpřísnější kritéria kredibility a spolehlivosti. Zařadila se tak mezi 0,2 procenta českých firem, které tento certifikát mohou používat. Stejné ocenění získala také za rok 2013.

„Nemocnici Strakonice k získání tohoto ocenění blahopřejeme. Těší nás, jako jejího zřizovatele, o to víc, že výborného hospodaření dosahuje i při dlouhodobém investování nemalých částek do modernizace prostorů i vybavení. V posledních osmi letech investovala strakonická nemocnice do svého rozvoje téměř miliardu korun,“ uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Hodnocení Czech Stability Award poskytuje nezávislý pohled na status firmy. Vyjadřuje její současný stav, finanční situaci a predikce do budoucna. „Ratingem potvrzený nejvyšší možný stupeň hodnocení AAA – excelentní stvrzuje, že naše nemocnice je stabilní společností s vysokou pravděpodobností spolehlivého plnění závazků z obchodního styku, s vysokou pravděpodobností návratnosti investic, nízkým úvěrovým rizikem a minimálním rizikem úpadku. Ocenění vnímáme také jako závazek do budoucnosti,“ říká předseda představenstva Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala.

Certifikát AAA je silný nezávislý rating firem a společností, jehož historie sahá až do roku 1908. V České republice jej uděluje společnost Bisnode Česká republika, která je součástí celosvětové skupiny Bisnode Group mající centrum ve Švédsku. Díky tomu má toto hodnocení a ocenění značný mezinárodní přesah. Hodnocení Czech Stability Award vyhlašuje společnost Bisnode Česká republika ve spolupráci se sdružením Czech Top 100. Kategorie Nejstabilnější firma roku je součástí každoročního vyhlašování žebříčku Czech Top 100.

Zdroj: Budějcká Drbna

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.