Čtyři nové monitory dechu Babysense II předala ve čtvrtek 12. října Nadace Křižovatka Nemocnici Strakonice. Přístroje v celkově hodnotě 11...

Lékárna Nemocnice Strakonice, a. s., se i letos připojí ke Dni lékáren, který připadá na čtvrtek 16. června. Tradiční akce České lékárnické komory se koná každoročně třetí červnový čtvrtek. Tématem letošního rozšířeného poradenství v lékárnách je ošetřování drobných poranění i větších ran.

„Lékárníci poradí, jak vhodně ošetřit různé typy ran, jakou použít dezinfekci, jak správně postupovat při ošetřování puchýřů. Zájemci se mohou také seznámit s moderní léčbou ošetření ran, kterou je vlhké hojení. Lékárníci rovněž poradí, jak vybavit domácí nebo cestovní lékárničku,“ upřesnil ředitel Nemocnice Strakonice, a. s., MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA.