Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Divadélko BSJ vykouzlilo dětem úsměv na tváři.

Dětský úsměv – malý zázrak se povedl hercům Karle Vovsové a Tomáši Stolaříkovi prostřednictvím divadelní hry Medvídek Nebojsa, kterou předvedli na dětském lůžkovém oddělení Nemocnice Strakonice, a. s., ve středu 1. června 2016.

Během celého roku dvojice herců v sestavě Karla Vovsová a Tomáš Stolařík, jenž je členem divadelního spolku Kašpar pražského Divadla v Celetné, odehrají toto a další představení ve více než 50 dalších nemocnicích po celé České republice.

Pořadatelem těchto inscenací je společnost BSJ group, která je dodavatelem vybavení nemocnic, medicinálních plynů a lůžkových ramp.

„Věnovat se vedle obchodu také charitě je pro BSJ group samozřejmost. Já vidím děti jako bezbranné, kterým je třeba pomáhat. Proto směřujeme naši pozornost sponzoringu především na ně. Je to jedna z mála věcí, která má v dnešní době bezpochyby smysl,“ uvedl Ing. Josef Jandík, jednatel společnosti BSJ group, s. r. o.

Jednotlivá představení Divadélka BSJ, která trvají přibližně tři čtvrtě hodiny, mají u dětí velkou odezvu. Svůj zážitek malí pacienti velmi často nakreslí a pošlou do společnosti BSJ group jako poděkování.

Krom toho již tradičně navštívily porodnické oddělení členky Levicového klubu žen, pohovořily s maminkami a rozdaly své dárky.

 

Fotogalerie

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.