Čtyři nové monitory dechu Babysense II předala ve čtvrtek 12. října Nadace Křižovatka Nemocnici Strakonice. Přístroje v celkově hodnotě 11...

V lékárně Nemocnice Strakonice, a. s., mohou klienti využívat novou službu, tzv. lékové poradenství. Odborníci v rámci ní zájemcům poradí například s tím, zda a jak lze různé medikamenty kombinovat, jakou stravou je doplnit nebo čím nahradit lék, který vyvolává alergické reakce pacientů.

Odborné konzultace poskytuje Mgr. Jan Komrska, držitel Certifikátu o absolvování garantovaného kurzu České lékárnické komory. „Pacient může konzultovat přímo s magistrem své lékové problémy v diskrétním prostoru – v nově vybudované konzultační místnosti. Získá informace o správném užívání léčiv, možných interakcích při užívání více léků, o nesnášenlivosti medikamentů nebo vlivu potravy na účinnost přípravků,“ uvedl ředitel strakonické nemocnice MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA.

Poradenství je poskytováno bezplatně. Bližší informace lze získat na internetových stránkách www.nemocnice-st.cz, v sekci Lékárna.