Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

O víkendu 16. - 17. dubna 2016 se ve strakonické nemocnici uskutečnil už druhý ročník soutěže Medik roku. Celkem 75 studentů českých lékařských fakult si v rámci 11 disciplín ověřilo své odborné vědomosti, pohotovost i zručnost v práci s přístroji. Šlo například o práci s laparoskopickým či endoskopickým trenažérem, testování znalostí z řady medicínských oborů, ale také o orientaci v medicínsko-právním prostředí.

 

 

Na 1. místě se umístil tým z 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve složení: Roman Kalista (kapitán), Tereza Cihlářová, Eva Fürstová, Kvido Štěpánek a Daniel Vích.

 

Na 2. místě se umístil tým z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve složení: Kryštof Šídlo (kapitán), Jan Češka, Jiří Kornoušek, Jakub Pítr a Lukáš Wagner.

 

Na 3. místě se umístil tým z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve složení: Richard Schneedörfler (kapitán), Sandra Gálová, Lucie Pilíková, Barbora Řiháková a Dana Šmejkalová.

 

Všechny vítěze přijme ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček 26. dubna v Praze.

 

 

 

 

„Strakonická nemocnice měla v tomto roce čest prezentovat jihočeské nemocniční zdravotnictví, které je atraktivní pro začínající lékaře jak po stránce pracovního prostředí, tak důrazem na vysokou kvalitu poskytované péče s moderním technologickým vybavením. Soutěž pro nás byla skvělou příležitostí setkat se s mladými kolegy a prezentovat jim soudobé možnosti medicíny,“ uvedl Tomáš Fiala, ředitel Nemocnice Strakonice, a. s., která soutěž organizovala pod hlavičkou Jihočeských nemocnic, a. s., ve spolupráci s HealthCare Institute, o. p. s.

 

„Jak prokázal minulý ročník soutěže, akce tohoto typu má pro studenty velký význam, tudíž jsme velmi rádi, že i v letošním roce mohla naše organizace opět spolupracovat s Jihočeskými nemocnicemi, a. s., které se pravidelně umísťují na horních příčkách v žebříčku nemocnic dle finančního zdraví, bezpečnosti a spokojenosti pacientů a bezpečnosti a spokojenosti zaměstnanců,“ uvedl zakladatel organizace HealthCare Institute, o. p. s., Daniel Vavřina.

 

„Moc nás potěšil obrovský zájem studentů o účast na akci, stejně jako jejich výsledky při soutěži, nadšení pro medicínu a vynikající schopnost týmové spolupráce, kterou prokázali například při oftalmologickém pentatlonu nebo simulaci výjezdu rychlé záchranné služby k tonoucímu u otavského jezu,“ doplnil hlavní organizátor akce MUDr. Michal Pelíšek.

 

Vzhledem k úspěšnosti akce a vysokému zájmu mediků organizátoři počítají i s dalšími ročníky, které se budou konat postupně ve všech jihočeských nemocnicích. Ty patří k nejúspěšnějším v celé ČR, jak nedávno také potvrdily výsledky celostátní soutěže Nemocnice ČR 2015. „Touto i dalšími podobnými akcemi chceme budoucím lékařům vzkázat, že o ně jako o budoucí zaměstnance v našich nemocnicích máme zájem, chceme jim pomoci v profesním rozvoji a nabídnout jim zajímavou práci, v příjemném kolektivu moderní nemocnice," doplnil Michal Čarvaš, člen představenstva Jihočeských nemocnic, a. s.

 

„K atraktivním cenám patří také možnost vybrat si stáž na kterémkoli oddělení těchto nemocnic, spojenou s poskytnutím zajímavého kapesného. Nemocnice na jihu Čech totiž svou špičkovou péčí a současně výbornými výsledky hospodaření mohou být vzorem pro ostatní veřejná zdravotnická zařízení v rámci celé České republiky,“ řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola, který převzal záštitu nad druhým ročníkem Medika roku.

 

www.medikroku.cz

 

Oficiální fotogalerie:

Uvítací diskotéka

Soutěžní den

Setkání VIP hostů

Společenský večer s vyhlášením výsledků

 

Fotogalerie - Týdeník Strakonicko

 

Články v novinách

Strakonický deník - článek 1, článek 2

Týdeník Strakonicko

 

 

 

 

 


Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.