O víkendu 16. - 17. dubna 2016 se ve strakonické nemocnici uskutečnil už druhý ročník soutěže Medik roku. Celkem 75 studentů českých lékařských fakult si v rámci 11 disciplín ověřilo své odborné vědomosti, pohotovost i zručnost v práci s přístroji. Šlo například o práci s laparoskopickým či endoskopickým trenažérem, testování znalostí z řady medicínských oborů, ale také o orientaci v medicínsko-právním prostředí.

Na 1. místě se umístil tým z 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve složení: Roman Kalista (kapitán), Tereza Cihlářová, Eva Fürstová, Kvido Štěpánek a Daniel Vích.

Na 2. místě se umístil tým z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve složení: Kryštof Šídlo (kapitán), Jan Češka, Jiří Kornoušek, Jakub Pítr a Lukáš Wagner.

Na 3. místě se umístil tým z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve složení: Richard Schneedörfler (kapitán), Sandra Gálová, Lucie Pilíková, Barbora Řiháková a Dana Šmejkalová.

Všechny vítěze přijme ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček 26. dubna v Praze.

„Strakonická nemocnice měla v tomto roce čest prezentovat jihočeské nemocniční zdravotnictví, které je atraktivní pro začínající lékaře jak po stránce pracovního prostředí, tak důrazem na vysokou kvalitu poskytované péče s moderním technologickým vybavením. Soutěž pro nás byla skvělou příležitostí setkat se s mladými kolegy a prezentovat jim soudobé možnosti medicíny,“ uvedl Tomáš Fiala, ředitel Nemocnice Strakonice, a. s., která soutěž organizovala pod hlavičkou Jihočeských nemocnic, a. s., ve spolupráci s HealthCare Institute, o. p. s.

„Jak prokázal minulý ročník soutěže, akce tohoto typu má pro studenty velký význam, tudíž jsme velmi rádi, že i v letošním roce mohla naše organizace opět spolupracovat s Jihočeskými nemocnicemi, a. s., které se pravidelně umísťují na horních příčkách v žebříčku nemocnic dle finančního zdraví, bezpečnosti a spokojenosti pacientů a bezpečnosti a spokojenosti zaměstnanců,“ uvedl zakladatel organizace HealthCare Institute, o. p. s., Daniel Vavřina.

„Moc nás potěšil obrovský zájem studentů o účast na akci, stejně jako jejich výsledky při soutěži, nadšení pro medicínu a vynikající schopnost týmové spolupráce, kterou prokázali například při oftalmologickém pentatlonu nebo simulaci výjezdu rychlé záchranné služby k tonoucímu u otavského jezu,“ doplnil hlavní organizátor akce MUDr. Michal Pelíšek.

Vzhledem k úspěšnosti akce a vysokému zájmu mediků organizátoři počítají i s dalšími ročníky, které se budou konat postupně ve všech jihočeských nemocnicích. Ty patří k nejúspěšnějším v celé ČR, jak nedávno také potvrdily výsledky celostátní soutěže Nemocnice ČR 2015. „Touto i dalšími podobnými akcemi chceme budoucím lékařům vzkázat, že o ně jako o budoucí zaměstnance v našich nemocnicích máme zájem, chceme jim pomoci v profesním rozvoji a nabídnout jim zajímavou práci, v příjemném kolektivu moderní nemocnice," doplnil Michal Čarvaš, člen představenstva Jihočeských nemocnic, a. s.

„K atraktivním cenám patří také možnost vybrat si stáž na kterémkoli oddělení těchto nemocnic, spojenou s poskytnutím zajímavého kapesného. Nemocnice na jihu Čech totiž svou špičkovou péčí a současně výbornými výsledky hospodaření mohou být vzorem pro ostatní veřejná zdravotnická zařízení v rámci celé České republiky,“ řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola, který převzal záštitu nad druhým ročníkem Medika roku.

www.medikroku.cz

Oficiální fotogalerie:

Uvítací diskotéka

Soutěžní den

Setkání VIP hostů

Společenský večer s vyhlášením výsledků

Fotogalerie - Týdeník Strakonicko

Články v novinách