Studenti 4. až 6. ročníků lékařských fakult v České republice se během nadcházejícího víkendu (16. a 17. dubna) utkají v rámci soutěže Medik roku 2016. Akci už druhým rokem připravují jihočeské nemocnice. Zázemí druhého klání poskytne Nemocnice Strakonice, a. s., první ročník se přitom konal v Prachaticích.

Své medicínské vědomosti, zručnost a fyzickou zdatnost předvedou budoucí lékaři v několika rozmanitých disciplínách soutěže Medik roku 2016. „Soutěžní program bude opět nabitý. Mediky čekají disciplíny ze širokého spektra lékařského vědění, a to například základy první pomoci, diferenciálně diagnostická rozvaha neboli stanovení diagnózy či invazivní diagnostické a terapeutické postupy, především s využitím profesionálních modelů. Soutěžit se ale bude i v disciplínách zaměřených na správnou komunikaci s pacientem a orientaci v základech medicínského práva,“ uvedl MUDr. Bc Tomáš Fiala, ředitel Nemocnice Strakonice, a. s., která se ujala organizace druhého ročníku soutěže.

Organizátoři budou dbát na vysokou odbornou úroveň akce, zároveň ale slibují i zábavu. Soutěže doplní i kulturní a sportovně relaxační program, kterému bude dominovat společenský večer s vyhlášením výsledků, moderovaný hercem Tomášem Matonohou.

Kromě šance získat prestižní titul bude vítězům odměnou nabídka práce v jihočeských nemocnicích. „K atraktivním cenám patří také možnost vybrat si stáž na kterémkoli oddělení těchto nemocnic, spojenou s poskytnutím zajímavého kapesného. Nemocnice na jihu Čech totiž svou špičkovou péčí a současně výbornými výsledky hospodaření mohou být vzorem pro ostatní veřejná zdravotnická zařízení v rámci celé České republiky,“ řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola, který převzal záštitu nad druhým ročníkem Medika roku.

Bližší informace o soutěži lze získat na: www.medikroku.cz nebo na Facebooku.