Dětské oddělení Nemocnice Strakonice, a. s., navštíví v pondělí 25. dubna klauni. Od devíti do jedenácti hodin tam obveselí malé pacienty, a poté se vydají do Dětského centra při nemocnici.

„Do nemocnice přijede pět zdravotních klaunů, kteří se po příjezdu převléknou do kostýmů a půjdou na oddělení obšťastnit děti,“ uvedl ředitel strakonické nemocnice MUDr., Bc. Tomáš Fiala, MBA.

Zdravotní klaun slaví tento rok 15. narozeniny. „Chceme využít příležitosti a oslavit tuto číslovku s těmi, pro které je náš projekt určený. Proto jsme vymysleli  turné po České republice, během nějž navštívíme ta zařízení, která měla o návštěvy zdravotních klaunů zájem, ale která zatím nemůžeme navštěvovat pravidelně.  Jedná se o patnáct zařízení, do nichž zdravotní klauni zavítají poprvé,“ řekla Milena malá ze společnosti Zdravotní klaun.