Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Dětské oddělení Nemocnice Strakonice, a. s., navštíví v pondělí 25. dubna klauni. Od devíti do jedenácti hodin tam obveselí malé pacienty, a poté se vydají do Dětského centra při nemocnici.

„Do nemocnice přijede pět zdravotních klaunů, kteří se po příjezdu převléknou do kostýmů a půjdou na oddělení obšťastnit děti,“ uvedl ředitel strakonické nemocnice MUDr., Bc. Tomáš Fiala, MBA.

Zdravotní klaun slaví tento rok 15. narozeniny. „Chceme využít příležitosti a oslavit tuto číslovku s těmi, pro které je náš projekt určený. Proto jsme vymysleli  turné po České republice, během nějž navštívíme ta zařízení, která měla o návštěvy zdravotních klaunů zájem, ale která zatím nemůžeme navštěvovat pravidelně.  Jedná se o patnáct zařízení, do nichž zdravotní klauni zavítají poprvé,“ řekla Milena malá ze společnosti Zdravotní klaun.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.