Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Vzhledem k poklesu výskytu chřipky a jiných respiračních onemocnění předseda představenstva Nemocnice Strakonice, a.s. s účinností od soboty 19. 3. 2016 odvolává zákaz návštěv na lůžkových odděleních nemocnice. Návštěvy u pacientů mohou probíhat ve standardním režimu.

Současně Vás však prosíme, s ohledem na naše pacienty a také zaměstnance nemocnice, o omezení návštěv svých blízkých, pokud se u Vás nebo ve Vašem okolí projeví známky akutní respirační infekce. Můžete tímto omezit nejen další šíření respiračních onemocnění, které jsou pro toto roční období typické, ale i ochránit již tak oslabené pacienty svým základním onemocněním před komplikacemi způsobenými chřipkovým onemocněním.

Děkujeme za pochopení a vstřícnost.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.