Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Světový den ledvin, který letos připadá na čtvrtek 10. března, si připomenou ve většině jihočeských nemocnic. Zájemcům vyšetří ledviny a upozorní na nutnost prevence nemocí tohoto důležitého lidského orgánu.

Cílem akce je upozornit na nutnost péče o ledviny, popřípadě prevenci proti onemocnění tohoto orgánu. Letošní téma Světového dne ledvin je definováno jako prevence chronických onemocnění ledvin, s bližším zaměřením na onemocnění dětí. Jedná se o 11. ročník a letošní slogan zní: „Prevence nebolí, jednejte včas!“

Jako každý rok se i letos připojí k akci Nemocnice Strakonice, a. s. Na ambulanci hemodialýzy v budově interního oddělení Nemocnice Strakonice, a. s., bude od 8 do 12 hodin přítomna zdravotní sestra, která bude zájemcům z řad veřejnosti nabírat vzorky a měřit jim krevní tlak.

Pacienti s patologickými nálezy budou následně pozváni na podrobnější lékařské vyšetření. Případní zájemci by měli přijít nejlépe nalačno a se vzorkem ranní moči. Pacienti by také měli být schopni uvést seznam léků, které užívají. Kontaktovat mohou MUDr. Josefa Moltaše, vedoucího lékaře dialyzačního centra Nemocnice Strakonice, a. s., tel.: 383 314 145, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.