Čtyři nové monitory dechu Babysense II předala ve čtvrtek 12. října Nadace Křižovatka Nemocnici Strakonice. Přístroje v celkově hodnotě 11...

Lékárna Nemocnice Strakonice, a. s., šíří od od 15. února 2016 osvětu k užívání paracetamolu. V rámci hesla: „Užívejte paracetamol s rozumem“ bude až do konce letošního roku upozorňovat na rizika spojená s užíváním tohoto léčiva, které je obsaženo v řadě přípravcích.

Kampaň „Užívejte paracetamol s rozumem“ spustila česká lékárnická komora a největší české transplantační centrum IKEM Praha. Je zaměřená na zvýšení informovanosti pacientů o volně prodejných přípravcích ze skupiny analgetik – antipyretik, kam Paracetamol patří.

Jedná se o lék, který se užívá proti bolesti a zvýšené tělesné teplotě. Je obsažen v řadě přípravků. Ve vyšších dávkách a v kombinaci s alkoholem je jedovatý pro játra.

„Cílem kampaně je přispět k osvětě o racionálním užívání paracetamolu. Poukázat na nebezpečí užívání kombinace různých přípravků se stejnou účinnou látkou, na to, při kterých nemocech se nesmí paracetamol užívat, jaká jsou specifika podávání paracetamolu dětem nebo také, zda je možné přípravky s paracetamolem podávat domácím mazlíčkům,“ řekl ředitel Nemocnice Strakonice MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA.