Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Lékárna Nemocnice Strakonice, a. s., šíří od od 15. února 2016 osvětu k užívání paracetamolu. V rámci hesla: „Užívejte paracetamol s rozumem“ bude až do konce letošního roku upozorňovat na rizika spojená s užíváním tohoto léčiva, které je obsaženo v řadě přípravcích.

Kampaň „Užívejte paracetamol s rozumem“ spustila česká lékárnická komora a největší české transplantační centrum IKEM Praha. Je zaměřená na zvýšení informovanosti pacientů o volně prodejných přípravcích ze skupiny analgetik – antipyretik, kam Paracetamol patří.

Jedná se o lék, který se užívá proti bolesti a zvýšené tělesné teplotě. Je obsažen v řadě přípravků. Ve vyšších dávkách a v kombinaci s alkoholem je jedovatý pro játra.

„Cílem kampaně je přispět k osvětě o racionálním užívání paracetamolu. Poukázat na nebezpečí užívání kombinace různých přípravků se stejnou účinnou látkou, na to, při kterých nemocech se nesmí paracetamol užívat, jaká jsou specifika podávání paracetamolu dětem nebo také, zda je možné přípravky s paracetamolem podávat domácím mazlíčkům,“ řekl ředitel Nemocnice Strakonice MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.