Centrální laboratoře Nemocnice Strakonice, a.s. a Česká společnost klinické biochemie ČLS JEP jsou 8. -10. května 2016 pořadateli tradiční celostátní akce BIOLAB 2016. Je to již 48. ročník setkání nejen zdravotních laborantek a laborantů, ale i všech kategorií pracovníků z klinické biochemie a dalších laboratorních oborů.

Jako místo konání jsme pro vás vybrali krásný kout naší republiky – Šumavu, a to její centrální část – malebnou obec Srní, centrum Klostermannovy Šumavy, kde v hotelu stejného jména- Srní – budeme moci společně strávit, věříme, odborně přínosné a společensky příjemné dny.

Přednáškový program jsme volili tak, abyste mohli ve volných chvílích obdivovat při procházkách přírodu, ať už tradiční pěšky dostupná místa ( např.Hauswaldská kaple, Klostermannova vyhlídka, Schwarzenbergský plavební kanál) nebo nedávno otevřené návštěvnické centrum vlků či kavárnu marmeládové královny Blanky Milfaitové. Ani v případě nepříznivého počasí se nebudete nudit – horský hotel Srní má jako jediný hotel na Šumavě klasický vyhřívaný plavecký bazén a další sportovní možnosti.

Strakonické laboratoře se tentokrát ujaly i organizační role bez profesionální firmy. Prvním společenským večerem nás provede příjemná hudba Františka Havlíčka a představíme Vám město Strakonice jako město dudáků a textilu: strakonická firma Moira pro nás připravila módní přehlídku sportovního oblečení.

Druhý společenský večer strávíme na Kašperku, nedalekém hradě založeným Karlem IV., kde jsou pro nás přichystána různá překvapení. Stále více se setkáváme s konsolidovanými laboratorními centry. I naše pracoviště bude mít v roce 2016 desetileté zkušenosti s takovouto úzkou spoluprací. Chceme tedy odborný program obohatit kromě tradičních témat (jako je kvalita laboratorní práce, nové trendy v oboru, vzdělávání laboratorních pracovníků, zánětlivé markery) i o tuto tématiku a budeme rádi, když se se svými zkušenostmi s námi podělíte i Vy. Chceme k aktivní účasti pozvat i pracovníky a odborníky z dalších laboratorních oborů – hematologie, imunologie, mikrobiologie, genetika. Doufáme, že vás zaujme i další chystané téma, a to uplatnění laboratorních pracovníků na zahraničních misích.

Dostali jsme důvěru výboru společnosti ujmout se i organizační části této akce. Doufáme, že se nám podaří přichystat pro Vás odborně zajímavou a společensky příjemnou akci. Přijeďte nás podpořit!

Jménem organizátorů:

Primářka Centrálních laboratoří – Nemocnice Strakonice: PharmDr. Eva Šimečková

Vedoucí laborantka Centrálních laboratoří – Nemocnice Strakonice: Ivana Kadlecová

Předsedkyně sekce biochemických laborantů ČSKB: Mgr. Martina Bunešová, MBA

více na www.biolab2016.cz