Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.

Další úspěch si v minulých dnech připsala na své konto strakonická nemocnice. Její ředitel Tomáš Fiala by zvolen Manažerem roku ve zdravotnictví 2015. „Beru toto ocenění jakou velkou poctu nejen mně, ale všem, kteří v naší nemocnici pracují," řekl pro Strakonický deník.

Co se vám vybaví jako první, pokud byste měl něco o nemocnici, kterou vedete 13 let, říci?

Uklidnění. Rok 2015 je po dlouhých letech stěhování a přestaveb ve strakonické nemocnici konečně rokem klidnějším, kdy jednotlivá oddělení jsou už z devadesáti procent usazena ve svých definitivních prostorách.

Nemocnice je z hlediska hotelových služeb i přístrojového vybavení na evropské úrovni. Akciová společnost Nemocnice Strakonice, stejně jako ostatní jihočeské nemocnice, je ekonomicky stabilizována. To vše se odrazilo na dobrých výsledcích tohoto krajského zdravotnického zařízení, a to nejen v rámci soutěže Manažer roku ve zdravotnictví.

Obdržel jste poměrně vysoké ocenění své práce. K čemu vás zavazuje?

Největší výzvou bude jednoznačně hledání kvalifikovaných pracovních sil a ve spolupráci s Jihočeským krajem hledání zdrojů k dalšímu zlepšení diagnostického a léčebného procesu, mj. na pořízení nukleární magnetické rezonance – přístroje, který se lidově společně s cétéčkem nazývá „tunel".

Z vašeho životopisu vím, že strakonická nemocnice je víceméně vaším druhým domovem.

Téměř ano. Ve strakonické nemocnici jsem se narodil, oba rodiče byli lékaři, takže jsem zde trávil útlé dětství včetně jejich pohotovostních služeb. Pak jsem se před třiatřiceti lety stal pediatrem. Nemocnice mi přirostla k srdci, dobře ji znám a znám i hodně spolupracovníků. Ta konkrétnost, blízkost a otevřenost mi v komunikaci s nimi pomáhá.

Zdroj: Strakonický deník