Čtyři nové monitory dechu Babysense II předala ve čtvrtek 12. října Nadace Křižovatka Nemocnici Strakonice. Přístroje v celkově hodnotě 11...

Jihočeské zdravotnictví slaví jeden úspěch za druhým. Poté, co byly zveřejněny výsledky celostátní soutěže Nemocnice ČR 2015, v níž zvítězila Nemocnice České Budějovice, a. s., a oceněny byly i Nemocnice Prachatice, a. s., a Nemocnice Český Krumlov, a. s., přichází další cena pro strakonickou nemocnici. Její ředitel MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA byl zvolen Manažerem roku ve zdravotnictví 2015.

V soutěži, kterou letos prvním rokem vyhlásily Unie zaměstnavatelských svazů ČR, ministerstvo zdravotnictví a Hospodářská komora ČR, se hodnotil komplexní stav zdravotnického zařízení, jeho historie a rozvoj.

„Rok 2015 je po dlouhých letech stěhování a přestaveb ve strakonické nemocnici konečně rokem klidnějším, kdy jednotlivá oddělení jsou už z devadesáti procent usazena ve svých definitivních prostorách. Nemocnice je z hlediska hotelových služeb i přístrojového vybavení na evropské úrovni. Akciová společnost Nemocnice Strakonice, stejně jako ostatní jihočeské nemocnice, je ekonomicky stabilizována. To vše se odrazilo na dobrých výsledcích tohoto krajského zdravotnického zařízení, a to nejen v rámci soutěže Manažer roku ve zdravotnictví,“ uvedl Tomáš Fiala.

Podle něho bude největší výzvou do budoucích let hledání kvalifikovaných pracovních sil a ve spolupráci s Jihočeským krajem hledání zdrojů k pořízení nukleární magnetické rezonance – přístroje, který se lidově nazývá „tunel“.

„Ve strakonické nemocnici jsem se narodil, oba rodiče jsou lékaři, takže jsem zde trávil útlé dětství včetně jejich pohotovostních služeb. Pak jsem se před třiatřiceti lety stal pediatrem. Nemocnice mi přirostla k srdci, dobře ji znám a znám i hodně spolupracovníků. Ta konkrétnost, blízkost a otevřenost mi v komunikaci s nimi pomáhá,“ řekl Fiala. ¨

Na fotografii zleva prezident Unie zaměstnavatelských svazů Jiří Horecký, Tomáš Fiala, ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.