Strakonická nemocnice dokončila kompletní zateplení a rekonstrukci pláště vstupní budovy s vjezdem do svého areálu. Touto stavební akcí tak završila již třetí etapu projektu snížení energetické náročnosti objektů nemocnice. Jeho výsledkem bude další minimalizace nákladů spojených se zajištěním provozu nemocničních budov.

„Celkové náklady této plánované investiční akce dosáhly 4,9 miliónu korun, z nichž 1,1 miliónu pokryla dotace ze Státního fondu životního prostředí a 600 tisíc korun příspěvek Jihočeského kraje. Zbývající část nákladů hradila nemocnice z vlastních zdrojů,“ uvedl předseda představenstva a ředitel Nemocnice Strakonice, a. s., MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA.

Zateplení vjezdového objektu, v němž je umístěna vrátnice, telefonní ústředna, lékařská knihovna, počítačová učebna a vzdělávací centrum, které je využíváno lékaři a dalším zdravotnickým i nezdravotnickým personálem všech osmi jihočeských nemocnic, znamená mimo jiné významné zkvalitnění estetické úrovně areálu nejvýznamnějšího zdravotnického zařízení na Strakonicku.

„Ještě je před námi poslední fáze zateplení, která se bude týkat dalších objektů v areálu nemocnice. Její realizaci plánujeme ve výhledu přibližně dvou let. Termín bude záviset na možnostech využití patřičných dotačních titulů,“ poznamenal ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

V letech 2008 - 2014 nemocnice investovala do svého rozvoje celkem téměř 728 milionů korun. Celkové loňské investice Nemocnice Strakonice, a. s., činily bezmála 35 miliónů korun.