Tři základní části dnes má strakonická nemocnice. Jsou to pavilony interní, operačních oborů a objekt někdejší gynekologie. Přitom ještě před několika lety před zahájením rekonstrukce a reorganizace mělo toto zdravotnické zařízení osmnáct pracovišť.

Přestavba v několika etapách měla kromě zvýšení komfortu pro pacienty i zdravotníky také několik dalších efektů. Ředitel nemocnice Tomáš Fiala se zmínil o tom, že energetickou náročnost se podařilo snížit na polovinu. „Například jen výměníků bylo v areálu čtrnáct, nyní je jediný centrální," uvedl.

To vše bylo možné i proto, že se nemocnici podařilo v programovacím období 2007 až 2013 získat ve třech případech dotace z Regionálního operačního programu. A to prostřednictvím tří na sebe navazujících projektů. Byla to dostavba lůžkové části, dále rekonstrukce lůžkového fondu a do třetice přístavba a rekonstrukce operačních sálů a multioborové jednotky intenzivní péče. To vše stálo kolem 370 milionů korun. Při těchto investicích se jim vyplatilo je rozdělit na menší akce a pro ně dělat výběrová řízení. To potvrdil Tomáš Fiala. „Ušetřili jsme tak ROPu, kraji i sobě asi třicet milionů korun," konstatoval.

Zdroj: Strakonický deník