Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Dne 24.6.2015 se v Blatné uskutečnil "Den zdraví" pro zaměstnance firmy LEIFHEIT, v rámci které bylo nabídnuto celkově 11 stanovišť, kde se mohli zájemci nechat vyšetřit, změřit, namasírovat či poslechnout přednášku.

Na odborném zaštítění akce se podíleli zaměstnanci Nemocnice Strakonice, a.s.

Program:

- měření hladiny cholesterolu a glykémie, krevního tlaku, pulsu, vyšetření krevního obrazu, triglyceridy

- vyšetření rizika kardiovaskulárních onemocnění (RNDr.Tokár Zdeněk, Mgr.Kettnerová Eliška, Ing.Kurganskaya Ksenia, Bc.Moučková Lenka, Bc.Šiková Miroslava, MUDr. Kovalíková Miriama)

- prevence bolesti zad, nácvik cviků (Dana Švecová, Bc. Marcela Mrázová)

- oční vyšetřen (MUDr. Lucia Vinceková, Milena Komínková)

- přednášky o první pomoci, nácvik resuscitace (MUDr. Miloslav Sýkora, Květoslava Sýkorová)

-

- vyšetření a přednášky nutriční terapeutky - podpora zdravého životního stylu - stravovací návyky - dobré a špatné potraviny, zdravé hubnutí, jak se správně hýbat, jak si váhu udržet (Drahomíra Tylová, MUDr. Magdalena Chvalová)

- vyšetření pigmentových skvrn

- vyšetření nožní klenby

 

fotogalerie zde

 


Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.