Aktuální informace

Od července byly v celém holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., navýšeny mzdy nelékařskému zdravotnickému personálu pracujícímu bez odborného dohledu ve...

Dne 24.6.2015 se v Blatné uskutečnil "Den zdraví" pro zaměstnance firmy LEIFHEIT, v rámci které bylo nabídnuto celkově 11 stanovišť, kde se mohli zájemci nechat vyšetřit, změřit, namasírovat či poslechnout přednášku.

Na odborném zaštítění akce se podíleli zaměstnanci Nemocnice Strakonice, a.s.

Program:

- měření hladiny cholesterolu a glykémie, krevního tlaku, pulsu, vyšetření krevního obrazu, triglyceridy

- vyšetření rizika kardiovaskulárních onemocnění (RNDr.Tokár Zdeněk, Mgr.Kettnerová Eliška, Ing.Kurganskaya Ksenia, Bc.Moučková Lenka, Bc.Šiková Miroslava, MUDr. Kovalíková Miriama)

- prevence bolesti zad, nácvik cviků (Dana Švecová, Bc. Marcela Mrázová)

- oční vyšetřen (MUDr. Lucia Vinceková, Milena Komínková)

- přednášky o první pomoci, nácvik resuscitace (MUDr. Miloslav Sýkora, Květoslava Sýkorová)

-

- vyšetření a přednášky nutriční terapeutky - podpora zdravého životního stylu - stravovací návyky - dobré a špatné potraviny, zdravé hubnutí, jak se správně hýbat, jak si váhu udržet (Drahomíra Tylová, MUDr. Magdalena Chvalová)

- vyšetření pigmentových skvrn

- vyšetření nožní klenby

 

fotogalerie zde

 


Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky a aktuálně platná revize ISO normy 9001. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.