Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Strakoničtí florbalisté věnovali výtěžek ze svého turnaje onkologickému stacionáři Nemocnice Strakonice, a.s.: turnaj se koná každoročně na počest bývalého vynikajícího florbalisty Petra Adlera, hráče strakonického týmu, který byl právě pacientem tohoto oddělení. V letošním roce bylo při ukončení akce 14. června na konto tohoto oddělení poukázáno 20.000,- Kč, na snímku vedoucí lékař MUDr.Pavel Švihálek a zdravotní sestra Dagmar Hromádková. Peníze budou použity na nákup zdravotnické techniky onkologického stacionáře, konkrétně nové infusní pumpy, která je využívána v chemoterapii při přesném podávání cytostatik pacientům.

Děkujeme !

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.