Několik desítek předních tuzemských a amerických neurologů a internistů míří do Strakonic. Ve čtvrtek 25. června se v Rytířském sále strakonického hradu bude konat 3. česko-americké neurologicko-internistické sympozium, které se koná pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly.

„Registrace bude probíhat od 13 hodin a odborný program začne ve 14 hodin. Jeho součástí budou příspěvky amerických odborníků k tématům pohybových poruch u interních onemocnění, které přednese MD. Dianam Apetauerová, neurologické paraneoplastické syndromy v podání přednostky neurologického oddělení Lahey Clinic v Bostonu paní Jayashri Srinivasan nebo novinky v léčbě zánětlivých polyneuropatií MUDr. Vytopila. Českou neurologickou špičku zastupuje docent MUDr. Robert Rusina z 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze s tématem limbická encefalitida. Letošní setkání je orientováno mezioborově a velký prostor je věnovaný interní problematice.

Opravdovou celebritou akce je přednosta kardiologické kliniky Lahey Clinic v Bostonu profesor David T. Martin, vyučující na Tuftově univerzitě s aktuální přednáškou fibrilace síní. Neméně slavným hostem je pak profesor Vaidyanathapuram S. Balakrishnan, jehož specializací je nefrologie. Všichni se také těšíme na sdělení pana primáře MUDr. Iva Horného z interny strakonické nemocnice, který seznámí účastníky se spektrem endoskopických metod v Nemocnici Strakonice,“ uvedl MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA - ředitel Nemocnice Strakonice, a. s., která společně s Českou lékařskou komorou a Spolkem lékařů Strakonice akci pořádá.

Sympozium navazuje na tradici odborných a společenských setkání lékařů strakonické nemocnice a Lahey Clinic v Bostonu. Akce má charakter postgraduálního vzdělávání jak pro lékaře, tak střední zdravotnický personál.