Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Tisková zpráva VZP

Vážení klienti,

zveme vás na den plný zábavy a poučení, který připravila naše pojišťovna ve spolupráci s Nemocnicí Strakonice, a.s. na středu 10. 6. 2015.

V čase od 9.00 do 15.00 hodin můžete v areálu nemocnice navštívit stany s bohatým programem, které budou umístěny na parkovišti v blízkosti pobočky VZP.

Součástí odborného programu zajišťovaného zdravotnickým zařízením bude měření glykémie, cholesterolu, vyšetření krevního obrazu, krevního tlaku a BMI, možná bude na místě i konzultace s lékařem.

VZP nabídne služby nutriční terapeutky, konzultace s profesionálním trenérem, ukázky správné výživy, praktické ukázky a nácvik základů první pomoci, pro děti model lidského těla, znalostní testy ze zdravovědy. Všichni účastníci se také mohou zapojit do pohybových aktivit na steppru či cyklotrenažéru.

Těšíme se na setkání s vámi.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.