Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Pacienti, návštěvy i zaměstnanci Nemocnice Strakonice, a. s., se v příštích dvou měsících nedostanou do tohoto zdravotnického zařízení přes hlavní vrátnici. Důvodem jsou právě probíhající stavební práce na projektu „Snížení energetické náročnosti areálu Nemocnice Strakonice , a. s. – Etapa 3“. Kvůli nim dochází k úplnému uzavření hlavní vrátnice do konce letošního července.

 

„Během konce května, června a července bude vjezd do areálu vyřešen dle schváleného dopravně inženýrského opatření bránou pro sanitní vozidla. V náhradních prostorách, konkrétně v podobě stavební buňky, je zajištěn nepřetržitý provoz obsluhy vrátnice. Výjezd z areálu je zajištěn také skrz bránu pro sanitní vozy, ale i technickým vjezdem – spodní branou – do ulice Hradeckého,“ uvedl ředitel strakonické nemocnice MUDr., Bc. Tomáš Fiala, MBA.

Po dobu změny dopravního řešení nemocnice žádá návštěvníky o zvýšenou pozornost a dodržování instalovaného dopravního značení. V této době nebude zpoplatněn vjezd do areálu nemocnice.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.