Pacienti, návštěvy i zaměstnanci Nemocnice Strakonice, a. s., se v příštích dvou měsících nedostanou do tohoto zdravotnického zařízení přes hlavní vrátnici. Důvodem jsou právě probíhající stavební práce na projektu „Snížení energetické náročnosti areálu Nemocnice Strakonice , a. s. – Etapa 3“. Kvůli nim dochází k úplnému uzavření hlavní vrátnice do konce letošního července.

„Během konce května, června a července bude vjezd do areálu vyřešen dle schváleného dopravně inženýrského opatření bránou pro sanitní vozidla. V náhradních prostorách, konkrétně v podobě stavební buňky, je zajištěn nepřetržitý provoz obsluhy vrátnice. Výjezd z areálu je zajištěn také skrz bránu pro sanitní vozy, ale i technickým vjezdem – spodní branou – do ulice Hradeckého,“ uvedl ředitel strakonické nemocnice MUDr., Bc. Tomáš Fiala, MBA.

Po dobu změny dopravního řešení nemocnice žádá návštěvníky o zvýšenou pozornost a dodržování instalovaného dopravního značení. V této době nebude zpoplatněn vjezd do areálu nemocnice.