Aktuální informace

Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.    

Dne 21.4.2015 se v Nemocnici Strakonice, a.s. uskutečnila pod záštitou Mgr. Janouškové (náměstkyně ředitele nemocnice pro ošetřovatelskou péči) odborná konference Porodnictví a gynekologie v zahraničí určená zejména porodním asistentkám, sestrám a lékařům.

Hlavním vyzvaným řečníkem konference byl Dr. Jelen Ivan, MD, gynekolog působící v současné době ve Velké Británii. Svůj referát o systému porodní asistence v Rakousku a ČR přednesla i vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení naší nemocnice Mgr. Miloslava Bláhová.

Účast na konferenci byla vysoká a akce se setkala s velmi kladným hodnocením.

Fotogalerie

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.