Strakonickou nemocnici navštívil dne 9.4.2015 generální ředitel VZP ČR Ing. Zdeněk Kabátek. V doprovodu oblastní ředitelky Ing.Bronislavy Hlachové, ředitele odboru komunikace Vlastimila Sršně a tiskového mluvčího Oldřicha Tichého diskutovali s vedením nemocnice o úhradách zdravotní péče, prošli nová klinická oddělení Nemocnice Strakonice, a.s. – ARO-JIP, neurologii a seznámili se s provozem Dětské skupiny při nemocnici.

Následně pak návštěva pokračovala v novém rekonstruovaném klientském pracovišti VZP ČR v areálu strakonické nemocnice.