Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.

Světový den ledvin, který letos připadá na čtvrtek 12.března, si připomenou ve většině jihočeských nemocnic. Cílem akce je upozornit na nutnost péče o ledviny, popřípadě prevenci proti onemocnění tohoto orgánu.

Jako každý rok se i letos připojí k akci Nemocnice Strakonice, a. s. Na Hemodialyzačním středisku nemocnice, na nefrologické ambulanci v suterénu interního oddělení od 8.00 do 12.00, proběhne odběrový den. „Zájemcům odebereme krev na stanovení ledvinných funkcí, změříme krevní tlak. Zájemci by s sebou měli ideálně přinést i ranní moč, která bude též odeslána do laboratoře na vyšetření močového sedimentu. Samozřejmostí je konzultace s odborným lékařem - nefrologem. Na ambulanci bude od 8 do 12 hod. přítomna sestra, která bude pacientům odebírat biologický materiál,“ uvedl ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala. Kontakt na nefrologii ve strakonické nemocnici: MUDr. Josef Moltaš, tel.: 383 314 145, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..