Plicní oddělení a ambulance
14. prosinec 2017
V termínu  22.12. 2017 -  1.1.2018 je plicní oddělení a ambulance uzavřeno.

Na chirurgickém oddělení Nemocnice Strakonice, a. s., byla silvestrovská noc v relativním klidu. „Ošetřili jsme dvaadvacet pacientů, ale nedostavil se žádný s typickým silvestrovským úrazem. To znamená, že nebyly úrazy od světlic ani pořezání od rozbitých láhví od sektu. Na interní pohotovost se během silvestrovské noci dostavili čtyři pacienti," uvedl ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Do 8.30 hodin se na Nový rok nenarodilo ve Strakonicích žádné miminko. Poslední miminko roku 2014 se ve strakonické porodnici narodilo na Silvestra ve 22.17 hodin. „Jednalo se o narození 704-tého dítěte v tomto zařízení, a to při 699 porodech. Pětkrát strakoničtí porodníci rodili dvojčata," dodal Tomáš Fiala.

zdroj: Strakonický deník