Čtyři nové monitory dechu Babysense II předala ve čtvrtek 12. října Nadace Křižovatka Nemocnici Strakonice. Přístroje v celkově hodnotě 11...

Po pěti letech se provoz z drtivé většiny ustálil na normálu. Důležitá oddělení již fungují ve svých definitivních prostorách.

Z hlediska dalších úspor dojde v nemocnici v roce 2015 k zateplení objektu vrátnice, opravou projdou další komunikace v areálu a bude dokončena přestavba oddělení následné péče a dětského. „Rozhodně bude i v příštím roce pokračováno v obnově zdravotnické techniky," uvedl šéf nemocnice Tomáš Fiala.

V prvním kvartále ale čekají vedení nemocnice i poměrně složitá vyjednávání o úhradách zdravotní péče v roce 2015. „Jde totiž z hlediska ministerstva zdravotnictví o první situaci, kdy nemocnice budou hrazeny podle referenčního období, které zdaleka však není ještě uzavřeno, tj. podle roku 2014," dodal Tomáš Fiala.

Rok 2014 byl pro akciovou společnost Nemocnice Strakonice po létech zase prvním, kdy jednotlivá oddělení již z 90 procent fungovala ve svých definitivních prostorách (chirurgie, gynekologie, porodnice, centrální operační sály, jednotka intenzivní péče chirurgických oborů + ARO, ORL a dětské ambulance, rehabilitace). Koncem roku se navíc podařilo dokončit většinu komunikací a ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR přemístit jejich klientské pracoviště do budovy bývalého ředitelství nemocnice.